معاینه پزشکی بیش از هزار متقاضی اعزام به حج در خراسان جنوبی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از انجام معاینات بیش از اعزام حج ۱۴۰۲ برای هزار و ۱۲۰ نفر در استان خبر داد.

لطیفی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در ابتدای امر، معاینات متقاضیان مدیریت کاروان‌ها در دستور کار قرار گرفته تا روند شکل گیری کاروان‌های استان و متعاقب آن ثبت نام زائرین تسهیل شود.

او با اشاره به اینکه صحت و سلامت مدیران کاروان‌های حج و زائران از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: تمامی معاینات در خصوص این عزیزان با دقت و حساسیت خاص و طبق دستورالعمل‌های مرکز پزشکی حج صورت گرفته است.

لطیفی با بیان اینکه معاینات پزشکی زائران از پنجم فروردین امسال آغاز شده است اظهار کرد: زائران بعد از ثبت نام اولیه در کاروان‌ها با فرم معرفی نامه معاینات به مراکز هلال احمر مراجعه می‌کنند.

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ادامه داد: برای معاینات زائرین در سطح استان هفت مرکز هلال احمر در نظر گرفته شده که تاکنون معاینه اولیه بیش از هزار و ۱۲۰ زائر انجام شده است.

او با اشاره به اینکه برای این افراد بر اساس دستورالعمل صادره و متناسب با شرایط سنی زائرین، آزمایشات، نوار قلب، عکس قفسه سینه و ... درخواست شده است، گفت: پس از عودت نتایج آزمایش ها، مشاوره‌ها و ... به پزشک مربوطه و بررسی به وسیله پزشک، در صورت نبود مشکل، تأییدیه صحت و سلامت زائرین در سامانه ثبت معاینات انجام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.