گفت و گوی جالب با قهرمان کشتی آسیا/ از اظهار نظر درباره محمد بنا، دبیر، سوریان، رنگرز و مادر تا رونالدو و مسی

امیر قاسمی منجزی در گفت و گویی جالب و متفاوت درباره برخی از چهره‌های شاخص ورزش اظهار نظر کرد.

امیر قاسمی منجزی دارنده ۲ مدال طلای وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی در مسابقات قهرمانی آسیا با بیان اینکه اهل مسجد سلیمان است، اما در حال حاضر در اهواز زندگی می‌کند، گفت: سال‌های زیادی است که کشتی می‌گیرم، اما خدا کمک کرده با این قِدمَت هنوز کشتی می‌گیرم، البته کیفیت هم مهم است، من زیاد به کیفیت نگاه نمی‌کنم، ولی تلاشم را می‌کنم.

وی با بیان اینکه اصرار زیادی به اجرای فن تندر دارد، گفت: ناصر نوربخش می‌گوید وقتی سالن سرد است، امیر تندری دارد که مثل پتو روی خود می‌کشد، همیشه هم روی پل می‌روم، تا حالا بالای ۴۰-۳۰ بار پل زدم و از این تعداد ۴-۳ بار موفق شدم. با اینکه بیشتر اوقات با این فن باختم، ولی باز آن را رها نمی‌کنم.

عضو تیم ملی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ به شخصیت‌های متفاوت محمد بنا اشاره کرد و اظهار داشت: محمد بنا روی تشک کشتی شخصیت متفاوتی نسبت به خارج از تشک دارد که قابل قیاس با یکدیگر نیستند. بیرون از تشک بسیار مهربان و پا کار است، ولی روی تشک فقط کشتی. خاطره: توی همین سالن یک روز مهدی علیاری که کمی آسیب دیده بود و شانه‌اش درد می‌کرد با آقای بنا هماهنگ کرد که فقط جلو بازو بزند، همه در سالن، گرم تمرین بودند و محمد بنا با جدیت خاص خودش نظارت می‌کرد، به مهدی که رسید دید فقط در حال جلو بازو زدن است، عصبانی شد، رگ گردنش بیرون زد و با داد و بی داد گفت چرا داری ...، ولی ناگهان وسط عصبانیت یادش افتاد با خودش هماهنگ کرده، بعد به مهدی گفت: بزن قربونت، بزن.

وی در خصوص فن مخصوصی که موجب دیسکالیفه شدنش در مسابقات قهرمانی جهان شده بود، ابراز داشت: آنجا پایم سُر خورد و کمی هم شیطنت کردم.

قاسمی منجزی در ادامه عنوان کرد: فوتبال را دوست دارم و آن را دنبال می‌کنم، در لیگ برتر نیز طرفدار تیم مسجد سلیمان هستم. بیشتر بچه‌ها می‌دانند من همیشه طرفدار تیم بارسلونا بوده و هستم.

وی اضافه کرد: کریستیانو رونالدو ورزشکار خوبی است، ولی لیونل مسی فوتبالیست خوبی است. رونالدو تا زمانی که زنده است در اوج محبوبیت قرار دارد و جزئی از بهترین ورزشکاران دنیا است، ولی مسی اگر عمر بازی کردنش در فوتبال تمام شود، محبوبتش افت می‌کند.

فرنگی کار سنگین وزن کشورمان درباره فعالیتش در رشته آزاد نیز گفت: کشتی را از رشته آزاد شروع کردم، خاطره خوبم کسب مدال طلای آسیایی جوانان بود و کسب مقام هفتم جهان، در مسابقات انتخابی آزاد هم حسن رنگرز، سرمربی فعلی تیم ملی کشتی فرنگی کچ من بود.

وی با بیان اینکه هم اتاقی اش پژمان پشتام است، گفت: پژمان کمی برای هر واکنشی تأخیر دارد، هنوز بعد ۳۰ سال، طبع خود را نمی‌داند. یک شب در اردو که خواب بودیم، بیرون سرد بود و برف می‌آمد، ناگهان از خواب بیدار شدم و متوجه سِر بودن دست راستم شد، ترسیدم گفتم شاید سکته زدم، دست و پای راستم از سرما بی حس شده بود، به فَکم دست زدم که از سکته کج نشده باشد، اما سالم بود، اولش واقعا ترسناک بود، خدا را شکر کردم که سکته نکردم، پتو را کشیدم آن طرف دیدم پنجره‌های اتاق باز است و برف می‌بارد، دستم از سرما یخ زده بود و دیدم پژمان ۲ تا پتو کشیده روی سرش و خوابیده، بهش گفتم داداش تو که سرمایی بودی، امشب گرمایی شدی؟ گفت گرمم بود پنجره را باز کردم. گفتم داداش واقعا فازت چیه که یک روز سردت میشه و یک روز گرم.

قاسمی منجزی در ادامه با اشاره به اینکه علیرضا دبیر حواسش به کشتی گیران است، ابراز داشت: علیرضا دبیر الان چند تا تک تیرانداز گذاشته که فقط مراقب باشند به کشتی‌گیران گزندی وارد نشود.

وی در خصوص واژه مادر گفت: ملموس‌تر از پروردگار است و می‌دانی تنها کسی است که تو را بیشتر از خودت دوست دارد. وی محمد بنا را ناب و حسن رنگرز را مدیر و مدبر و پهلوان توصیف کرد و سوریان را دست‌نیافتنی خواند.

قاسمی منجزی در پایان خاطرنشان کرد: من برای رفاقت زیاد تاوان دادم، اما علیرضا دبیر با همه بزرگی و دلسوزی‌اش رفیق است که هر کاری بخواهیم برای ما بی‌محابا انجام می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار