درخواست آمریکا برای حذف روسیه از شورای امنیت

نماینده آمریکا در سازمان ملل خواستار حذف روسیه از عضویت در شورای امنیت این سازمان شد.

«لیندا توماس گرینفیلد» نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که روسیه نباید عضو دائم شورای امنیت این سازمان باشد.

به گزارش شبکه یورو نیوز، وی در سایه تنش گسترده در روابط واشنگتن با مسکو بویژه بر سر اوکراین گفت: «روسیه عضو دائم شورای امنیت است و این درحالی است که در اوکراین مرتکب جنایت می‌شود و نباید این وضع ادامه پیدا کند.»

گرینفیلد افزود: «با این حال منشور سازمان ملل اجازه تغییر وضعیت آن به عنوان یک عضو دائمی را نمی‌دهد.»

شورای امنیت دارای ۱۰ عضو چرخشی و ۵ عضو دائمی از جمله روسیه، انگلیس، فرانسه، آمریکا و چین است که دارای امتیاز وتو هستند. مسکو قرار است از روز شنبه به مدت یک ماه به جای موزامبیک، این نهاد اجرایی را بر عهده بگیرد.

گرینفیلد در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که شک دارد روسیه بتواند به عنوان ریاست این شورا درست عمل کند. وی همچنین گفت: «روسیه به دنبال راه‌هایی برای پیشبرد اهداف خود علیه اوکراین، آمریکا و همه متحدان غربی این کشور‌ها است.»

گرینفیلد با تکرار ادعای واشنگتن درمورد ارتکاب جنایات جنگی و نقض حقوق بشر از سوی روسیه در اوکراین افزود: «آمریکا در هر فرصتی، نگرانی‌های خود را در مورد اقدامات روسیه مطرح خواهد کرد.»

مسکو بار‌ها اتهام هدف قرار دادن غیرنظامیان و ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین را رد کرده است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
شاهرخ
۱۵:۰۴ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
ظاهرا آمریکا جنایات خود در سرتاسر عالم را فراموش کرده است. زمانی که مردم عراق را می کشتند جنایت نبود؟؟؟ زمانی که افغانستان را اشغال کردند و هزاران کودک بی گناه را کشتند جنایت نبود؟ در جنگ یمن که با حمایت آنها شروع و ادامه دارد و هزارن بیگناه کشته شده اند جنایت نیست؟ جنایات خود در ویتنام را فراموش کرده اند؟ تاریخ آمریکا سرشار از جنایت علیه بشریت است و الان دایه دار حقوق ملت ها شده است. ظاهرا برا آمریکا و غرب انسان ها ارزش متفاوتی دارند و اگر در آفریقا قتل عامی صورت گیرد و یا این که از مسلمانان کشته شوند هیچ اتفاق خاصی نیافتاده ولی اگر از جهان غرب خون از دماغ کسی آمد جنایت است. البته اگر خوب دقت شود باعث و بانی جنایات در اوکراین هم حامیان غرب و دلغلک غربی است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۵ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
جالبه مگر نه
آخرین اخبار