ایمانیه:

رفتار‌های فرهنگی و اعتقادی دانش‌آموزان تقویت شود

استاندار فارس گفت: در کنار توجه به مسائل آموزشی باید تقویت رفتار‌های فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی دانش آموزان مد نظر قرار گیرد.

محمدهادی ایمانیه در جلسه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان؛ این اتحادیه و فعالیت‌های آن را ارزشمند دانست و گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که سنوات گذشته به امضای وزیر محترم آموزش و پرورش رسیده؛ تجهیزات، ساختمان، وسیله نقلیه، و سایر مسائل و موارد مربوط به دفاتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی؛ البته در حد اختیارات، امکانات و بضاعت، بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است.

ایمانیه سپردن مسئولیت به دانش آموزان را یکی از کار‌های تاثیرگذار برای این قشر عنوان کرد و گفت: می‌توان برای ایجاد رقابت مفید، در قالب گروه‌های هفت نفره نسبت به سپردن مسئولیت به ایشان اقدام کرد.

او بر لزوم هماهنگی، نزدیکی هرچه بیشتر و توأمان آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: می‌بایست در کنار توجه به مسائل آموزشی به رفتار‌های فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی دانش آموزان نیز توجه و نسبت به تقویت آنان اقدام شود.

ایمانیه به مبلغین اعزام شده به مدارس اشاره کرد و گفت: عزیزانی که به عنوان مُبَلغ به مدارس اعزام می‌شوند باید تسلط کاملی بر مسائل پرورشی، روانشناسی، مدیریت و جامعه شناسی داشته باشند؛ در این زمینه از ظرفیت سایر مجموعه‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

استاندار فارس به طرح شهاب هم اشاره کرد و گفت: با سایر مجموعه‌ها از جمله بنیاد ملی نخبگان که این طرح را اجرا می‌کند هماهنگی داشته باشید؛ استعداد یابی، پرورش خلاقیت و نخبه پروری ارزشمند است، اما زمانی منتج به نتیجه می‌شود که در راستای احیا و ارتقای هویت دینی و ملی باشد.

استاندار فارس خواستار حضور دانش آموزان در اینگونه جلسات شد و گفت: حضور دانش آموزان، حتی افرادی که به ظاهر نظری متفاوت با اکثریت دارند در این جلسات ضروری است؛ زیرا صاحب اصلی این قبیل فعالیت‌ها دانش آموزان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار