خداپرست:

ایجاد ۶۶ هزار اشتغال تعهد فارس در سال پیش رو است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از افزایش میزان تعهد اشتغالزایی این استان در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال گذشته به بیش از ۶۶ هزار نفر خبر داد.

وحید خداپرست در دیدار نوروزی با تولیت آستان شاهچراغ (ع)، ضمن تبریک نوروز و آغاز ماه مبارک رمضان گفت: این مجموعه به نوعی گسترده‌ترین ارائه خدمات و بزرگترین وزارتخانه کشور در این موضوع است و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی فارس در حوزه تعاون قرار دارد.

او گفت: بخش تعاون فارس قبلا در حد انتظارات و جایگاه واقعی که برای آن متصور شده نبوده، اما طی دو سال اخیر اقداماتی در این زمینه انجام شده که آخرین آن توزیع اقلام معیشتی یارانه‌ای با همکاری تعاونی‌های بزرگ استان نظیر تعاونی مصرف فرهنگیان فارس بوده است.

خداپرست با بیان اینکه طی سال گذشته فارس در حوزه شاخص‌های اشتغال رتبه نخست کشور را کسب و اشتغالی بیش از هدف تعیین شده، یعنی ۱۲۵ درصد، محقق کرد، گفت: برای سال جدید نیز بیش از ۷ هزار نفر به تعهد اشتغال استان فارس افزوده شد و در سال ۱۴۰۲ باید بیش از ۶۶ هزار نفر اشتغال در این استان ایجاد شود.

او با بیان اینکه در حوزه کار، تلاش و کارفرمایان نیز اقدامات بارزی در سطح استان فارس انجام شده است، گفت: ۹ مجموعه مدیریتی دولتی و بانک زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس قرار دارد.

تولیت آستان شاهچراغ (ع) نیز در این دیدار ضمن تبریک بهار طبیعت و قرآن، گفت: مسئولیت و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ جمعیت و جامعه هدف گسترده است و تقریبا کل ملت ایران را در بر می‌گیرد که عملکرد خوب در این مجموعه به افزایش رضایتمندی در جامعه منجر می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری گفت: موضوع تعاون در قانون اساسی جایگاه خاصی دارد و اقتصاد در قانون به ۳ بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می‌شود و مهمتر از آن در دین مبین اسلام و قرآن کتاب آسمانی مسلمانان نیز جز اصول حکمرانی اسلامی است.

تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی (ع) گفت: سایه تفکر اقتصاد لیبرالی و سوسیالیستی در جهان موجب شده به تفکر اسلامی کم توجهی شود در صورتی که جامع‌ترین تفکر در این حوزه تفکر اسلامی است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: توجه به حوزه تعاون در اقتصاد امر مهمی است و هر جا که به این بخش توجه شده دستاورد‌های بزرگی برای نظام اسلامی رقم خورده است.

کلانتری مقوله‌هایی مانند خدمت رسانی به مردم، تعاون، کمک به نیازمندان و ... از اصول اسلام دانست و گفت: بهترین مخلوق خدا انسان است و خدمت به این آفریده ممتاز خداوند از جایگاه ویژه‌ای در اسلام برخوردار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار