افزایش پهنای باند سایت‌های تلفن همراه فارس در مناطق پرتردد و گردشگری

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با بیان اینکه این استان همواره در بین پنج استان اول از نظر ورود مسافران نوروزی قرار دارد، گفت: پهنای باند سایت‌های تلفن همراه استان در محور‌های ورودی و نقاط پرتردد و گردشگری افزایش یافته است.

حمید سلیمان پور گفت: بر اساس پایش شبکه تلفن همراه و اطلاعات منتشر شده توسط اپراتورها، استان فارس همواره در بین پنج استان اول کشور از نظر ورود مسافران نوروزی قرار دارد.

او گفت: با فرارسیدن تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ با پیش بینی تمهیدات لازم از جمله افزایش پهنای باند سایت‌های تلفن همراه به ویژه در جاده‌های ورودی و نقاط پر تردد و گردشگری استان، افزایش ظرفیت سیستم برق اضطراری سایت‌های ارتباطی و آماده باش تیم‌های فنی، انتظار داریم شبکه ارتباطی استان شرایط پایداری برای ارایه خدمات مکالمه و اینترنت داشته باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با بیان اینکه علاوه بر این موارد، تیم‌های فنی و نگهداری مخابرات منطقه فارس و اپراتور‌های تلفن همراه همچون سنوات گذشته جهت پایداری شبکه ارتباطی استان تا پایان نوروز در آماده باش هستند، گفت: همزمان تمامی واحد‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان با شیفت بندی کارکنان و با محوریت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و همچنین دفاتر پیشخوان خدمات در سطح استان آماده ارایه خدمات به هم استانی‌های عزیز و میهمانان نوروزی هستند.

سلیمان پور در ادامه گفت: در سال گذشته در مناطق روستایی استان، با ایجاد سایت و یا ارتقای سایت موجود دسترسی ۲۰۴ روستای دیگر استان فارس به اینترنت پرسرعت همراه فراهم شده است.

او، جمعیت برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در این مناطق را حدود ۶۶ هزار نفر در قالب ۱۹ هزار و ۱۸۳ خانوار برشمرد و میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از این طرح‌ها را بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع توسعه‌ای اپراتور‌ها تامین شد.

رئیس شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس تعداد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار متصل شده به شبکه ملی اطلاعات در استان را ۲ هزار و ۱۰۴ روستا از مجموع ۲ هزار و ۳۳۸ روستای بالای ۲۰ خانوار اعلام کرد و گفت: در سال ۱۴۰۲ تلاش مجموعه ارتباطی استان اتصال ۲۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار باقیمانده فارس به شبکه ملی اطلاعات از طریق احداث سایت‌های جدید و ارتقای سایت‌های موجود خواهد بود.

سلیمان پور در خصوص توسعه فیبرنوری خانگی «FTTH» نیز که یکی از برنامه‌های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای دسترسی خانوار‌ها به اینترنت پرسرعت است، توضیح داد: در استان فارس نیز این پروژه هم اکنون در شهرستان کازرون در حال اجراست و پیشرفت خوبی داشته است و در شهرستان‌های لارستان، فسا، آباده، مرودشت و شهرجدید صدرا نیز کار به مرحله عقد قرارداد رسیده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار