سلمان نون خ را دست کم نگیرید!

گفت‌و‌گوی خواندنی با کاظم نوربخش، بازیگر نقش سلمان در سریال نون خ را از نظر می‌گذرانید.

کاظم نوربخش، بازیگر نقش «سلمان» در سریال «نون خ ۴» تاکید می‌کند که حال خوب مردم ایران برایشان از هر چیزی مهم‌تر و ارزشمندتر است و هر کاری می‌کنند تا به حال خوب مردم کمک کنند.


بیشتربخوانید


این بازیگر اهل کردستان درباره شخصیت سلمان و تغییرات این کاراکتر در فصل جدید، معتقد است: سلمان شخصیت تک بعدی و صرفا طنز نیست که مخاطب را بخنداند. تمام تلاشم این بود که همه ابعاد شخصیتی سلمان را به مخاطب القاء کنم و این سخت‌ترین کارم بود.

سریال «نون خ ۴» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی هر شب به جز پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

کاظم نوربخش در گفت‌وگویی با ایسنا شرکت کرد و درباره تغییرات کاراکتر سلمان در فصل جدید، دلیل اقبال «نون خ» در بین مردم و شرایط دشواری که بر ساخت سری چهارم این مجموعه طنز حاکم بود، صحبت کرد.

هیچ چیز به اندازه حال خوب مردم برایمان ارزشمند نیست

بازیگر «نون خ» ابتدا درباره شرایط دشوار کرونا و همچنین وضعیت سیاسی اجتماعی جامعه همزمان با ساخت فصل چهارم، چنین اظهار کرد: بله در چنین شرایطی کار کردن واقعاً برای ما سخت بود؛ به خصوص قرار باشد کاری که انجام می‌دهیم طنز هم باشد. چون در کار‌های طنز نیاز به یک طنازی و لطافت داریم و باید دغدغه نداشته باشیم. روحت آرام باشد، آرامش داشته باشی و اگر این‌ها نباشد مطمئنا کار دچار مشکل خواهد شد و دشوار است. ما دوست داریم همیشه و در همه شرایط حال مردم کشورمان خوب باشد، چون ما برای مردم کار می‌کنیم و بزرگترین جواب‌ها را از مردم می‌گیریم؛ بنابراین این برای من از همه چیز ارزشمندتر است که مردم کارهایمان را تایید کنند و دوست داشته باشند.

سلمان در نون خ 4

کاظم نوربخش و هدیه بازوند در «نون خ۴»

او تاکید کرد: همین استقبال و دوست داشتن باعث می‌شود خستگی ما هم رفع شود. ما هدف دیگری نداریم؛ تمام هدفمان این است که مردم ایران حال دلشان خوب باشد و ما هم بتوانیم به نوبه خودمان به بهبود وضعیت روحی شان کمک کنیم. حتی اگر شده کم و ناچیز، اما باعث خوشحالی شان شویم. کرونا هم که همچنان هست و شرایطمان در زمان ساخت دشوارتر بود. با وجود اینکه ما همه پروتکل‌های بهداشتی را حین کار رعایت می‌کردیم، اما متاسفانه چند تن از عوامل درگیر شدند و همین برایمان استرس زا بود، اما خوشبختانه از آنجا که همه پروتکل‌ها رعایت می‌شد توانستیم از آن مرحله هم بگذریم و با کمترین مشکل کار را به سرانجام برسانیم.

نوربخش بار دیگر به حال خوب مردم اشاره و تاکید کرد: امیدواریم مردم ایران همیشه خوب و سلامت باشند. هیچ چیزی به اندازه حال خوب مردم نمی‌تواند حال ما را خوب کند. اگر این اتفاق بیفتد ما به اهداف و خواسته هایمان رسیده ایم، در غیر این صورت هر کاری کنیم شکست محسوب می‌شود. امیدواریم همیشه دل مردم ما شاد و تنشان سلامت باشد تا ما هم بتوانیم به آن‌ها خدمت کنیم.

سلمان شخصیت تک بعدی طنز نیست

بازیگر نقش «سلمان» همچنین در ادامه درباره تغییرات شخصیتی کاراکترش به عنوان یکی از نقش‌های اصلی در فصل چهارم «نون خ» و اینکه اگر این نقش را نداشت دوست داشت جای کدام شخصیت ایفای نقش کند؟ چنین گفت: همانطور که گفتید سلمان یکی از شخصیت‌های اصلی داستان است و در هر فصل دچار یکسری فراز و نشیب‌های جدیدی می‌شود. من تمام سعی ام را کردم تا همه ابعاد کاراکتر سلمان را اول خودم بشناسم و بعد شخصیتش را کامل به مخاطب معرفی کنم تا بتوانم با بیننده ارتباط برقرار کنم. یعنی سلمان یک شخصیت تک بعدی که جنبه طنز داشته باشد صرفاً نیست بلکه شخصیتی است که جا‌هایی دچار ترحم می‌شود، جا‌هایی احساس می‌کند باید کمک کند و برای مردم شهرش حرکتی بزند.

وی با بیان اینکه خودش کاراکتر سلمان را بسیار دوست دارد، ادامه داد: سلمان یک شخصیت سطحی نیست که فقط جهت ایجاد طنز در «نون خ» بازی کند. من دوست داشتم همه ابعاد شخصیت سلمان را بشناسم و به مخاطب معرفی کنم تا همه احساسش را به مخاطب القا کند و این بزرگترین و سخت‌ترین کار من است. به دلیل اینکه خیلی با شخصیت سلمان درگیرم و دوستش دارم تا حالا به شخصیت دیگری فکر نکردم که جای آن بازی کنم. بیشتر تمرکزم روی شخصیت خودم بود که بتوانم آن را یکدست تحویل بدهم.

دلایل موفقیت «نون خ»؟

نوربخش درباره اینکه امسال تقارن نوروز و ماه رمضان سریال‌های متفاوتی را می‌طلبید و ترکیب این دو مناسبت یک فرصت برای پروژه‌های تلویزیونی محسوب می‌شد تا بیشتر دیده شوند، به این پرسش که چه پیش بینی برای موفقیت دوباره «نون خ» دارد؟ اینگونه پاسخ داد: به نظرم یکی از فاکتور‌های اصلی «نون خ» که تا الان باعث موفقیتش شده این است که از فضا‌های بسته و بی روح آپارتمان نشینی و مقولاتی که خیلی در سریال‌های ایرانی دیده ایم فاصله گرفته و بیشتر سعی کرده طبیعت زیبای کردستان، لباس‌های سنتی، رنگ، آیین و سنت‌ها را نشان بدهد و اتفاقا مردم هم همین را دوست دارند. ما سعی کردیم همه چیز در «نون خ» زنده باشد و مردم با شخصیت‌ها همذات پنداری کنند. شخصیت‌ها در داستان واقعی اند، بازی نمی‌کنند، خودشان هستند و این به نظرم باعث شد امسال هم ادامه دهنده فصل‌های قبل شود.

دوست داشتیم «نون خ» رقیب داشته باشد

بازیگر «نون خ» سپس در پاسخ به اینکه آیا دوست داشتید در کنار «نون خ ۴»، امسال سریال‌های دنباله دار و موفق «پایتخت» و «زیرخاکی» هم به عنوان رقیب حضور داشته باشند؟ خاطرنشان کرد: بله دوست داشتیم واقعا سریال‌هایی که نام بردید باشند و حتی سریال‌های جدید دیگر. اینکه فقط یک سریال پخش شود خوب نیست. وقتی چندین سریال با هم حضور باشند هم یک رقابت ایجاد می‌شود و هم لذت مردم را در پی دارد و قطعا سریال‌ها در مقام مقایسه قرار می‌گیرند و باعث رشد و پیشرفت کار‌ها می‌شود. ما اصلاً دلمان نمی‌خواهد بگوییم فقط «نون خ» پخش شود و سریال‌های دیگر نباشند خیر.

کاظم نوربخش در پایان خاطرنشان کرد: هر سریال جایگاه و زیبایی‌های خودش را دارد و مطمئناً سریال‌هایی که شما از آن‌ها نام بردید خیلی برایشان زحمت کشیده شده و تیم حرفه‌ای دارند. ما دوست داشتیم و خوشحال می‌شدیم که باشند. اکنون برای همه عوامل سریال‌های دیگر هم آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد، دوستان کار کنند و هر روز شاهد کار‌های حرفه ای‌تر باشیم. ما هم در کنارش بتوانیم ضعف‌های خودمان را ببینیم، آن‌ها را پوشش بدهیم و به نقطه قوت تبدیلشان کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۱ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
سریال خیلی قشنگیه لهجه کردی چقدر زیبا و دلپذیره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
در کنار لهجه زیبا لباس های زیبا طبیعت زیبا از همه مهمتر مردمان دلیر و با غیرت و متعصب به کشور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۱ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
خودمون از کاه کوه می‌سازیم و از چند تا نابازیگر تازه بدوران رسیده بت درست میکنیم و آخرشم مجبور میشیم با نابازیگران تازه بدوران رسیده ای که به سلبریتی تبدیل شدن مبارزه کنیم فرخ نژاد هم یکی مثه اینا بود که هار شده بود.قبل از بازیگر شدن با ۱۵ برادر خواهرش تو اتاق ۱۰ متری تو روستاهای آبادان زندگی می‌کرد بعد از هار شدن میگفت ۸۵ میلیون ایرانی فدای یه تار موی پسرم که ماهی ۱۰ هزار دلار هزینه داره
قبل از بازیگری فرق کاهو با دلارو نمی‌دونست.بعد از بازیگری دنبال پنت هاوس زعفرانیه و دلار سبز و آبی و خیابونای منهتن می‌گشت مقصر خودمونیم.عبرت هم‌نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
پویا مکریان
۱۲:۳۰ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
جناب شما چرا همه رو باهم دیگه مقایسه میکنی؟؟ تیتر زدن از یه بازیگر تعریف میکنن که درحال پیشرفته.اشتباه شما اینه همه رو به یک چشم میبینی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
در مورد نور بخش رو نمیدونم چون حس مثبتی دارم. ولی در کل با نظر شما کاملا موافق هستم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۰ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
ادب رو تو رسانه رعایت کنیم بهتر میشه مفهوم رو رسوند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۱ ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
شما دوتا از هنرهاتون بگین فقط ۲تاشو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۴ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
انشاءالله که موفق باشین
Iran (Islamic Republic of)
امیر دریادل
۱۱:۲۳ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
این سریال نون خ واقعا عالیه. جا داره از تمامی بازیگران و دست اندرکاران این سریال تشکر و قدردانی کنم و برای تک تک عزیزان بزرگوار از درگاه ایزد منان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و ان شاءالله ادامه داشته باشه. شاد و سربلند باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۲ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
پسر تو خیلی خوبی خیلی....باید بدرخشی
Iran (Islamic Republic of)
امین
۱۴:۵۸ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
خوب نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۹ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
بازیگران بیحجاب را ادب کنید.چرا قانون حجاب را رعایت نمیکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام به این هنر پیشه اصلا ارزش ندید بعدا میشن دشمن مملکت قبل از ورود به سینما و تلویزیون ازشون تعهد بگیرید .
Iran (Islamic Republic of)
سلمان
۱۶:۰۶ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
ایشالا حال دل خودتم خوب باشه آقا سلمان دوست داشتنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۵ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
به نظر من نقش سلمان یکی از نقشهای اصلی سریاله که جنبه طنز سریال و هدفمند کرده اگه نقش سلمان نبود قطعا سریال نون خ اینقدر محبوبیت نداشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۲ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام. دمت گرم سلمان . سلمان عزیز . کوپول دوست داشتنی .
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۲۱:۲۷ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
با این قسمت حرفاش موافقم : ( به نظرم یکی از فاکتور‌های اصلی «نون خ» که تا الان باعث موفقیتش شده این است که از فضا‌های بسته و بی روح آپارتمان نشینی و مقولاتی که خیلی در سریال‌های ایرانی دیده ایم فاصله گرفته و بیشتر سعی کرده طبیعت زیبای کردستان، لباس‌های سنتی، رنگ، آیین و سنت‌ها را نشان بدهد و اتفاقا مردم هم همین را دوست دارند. )
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
سلمان گیان
خیلی خوبی
Iran (Islamic Republic of)
دانیال
۲۳:۲۱ ۱۲ فروردين ۱۴۰۲
سریال عالیه ایه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۳ ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
سریال چرتیه اصلا خوشم نمیاد
Germany
ناشناس
۱۲:۳۴ ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
دم همه عواملش گرم اللخصوص سلمان گیان کانوری عمو کیوان والی آخر دم همشون گرم وخداقوت به همه عواملش میگم
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۱۴:۲۵ ۱۶ فروردين ۱۴۰۲
درود بی کران خدمت همه عوامل نون خ خدا به شما و زندگیتون برکت بده و انشاالله که برای این مملکت بدرخشید.
فقط برای این مملکت و مردمش نه بیگانه
آخرین اخبار