تغییر وضعیت رنگ بندی کرونا در استان قزوین

مدیر گروه بیمارهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: براساس جدیدترین رنگ بندی کرونا، وضع پنج شهرستان استان زرد و یک شهرستان آبی است .

نجف پور مدیر گروه بیمارهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: براساس جدیدترین رنگ بندی کرونا، وضع پنج شهرستان استان زرد و یک شهرستان آبی است در حالی که در رنگ بندی قبلی یک شهرستان در وضع نارنجی قرار داشت.

نجف پور افزود: در جدیدترین رنگ بندی اعلام شده شهرستان‌های قزوین، تاکستان، آبیک، بویین زهرا و آوج در وضعیت زرد قرار دارند.

وی اظهار کرد: وضعیت رنگ بندی کرونا در شهرستان البرز نیز آبی اعلام شده است.

مدیر گروه بیمارهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: در رنگ بندی قبلی اعلام شده که مربوط به پنجم فروردین ماه، وضعیت کرونایی شهرستان تاکستان نارنجی بود.

نجف پور با دعوت از شهروندان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از افراد دارای نشانه‌های ابتلا به کرونا خواست تا ضمن مراجعه به پزشک از ماسک دولایه بهداشتی استفاده کرده و از حضور در اماکن عمومی و پرازدحام خودداری کنند.

وضعیت قرمز یا بسیار پرخطر کرونایی به شرایطی گفته می‌شود که در یک شهر از هر صد هزار نفر، دست‌کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوند، رنگ نارنجی نیز به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است و آمار روزانه بستری در این مناطق بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت محاسبه می‌شود.

وضعیت زرد به معنای نسبتا پرخطر کرونایی محسوب می‌شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می‌شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان‌ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

رنگ آبی نیز به معنی شرایط عادی است، این رنگ به مناطقی گفته می‌شود که آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در آن مناطق ۲ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار