توزیع هزار و ۱۷۵ بسته معیشتی بین نیازمندان کوهبنان

دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه در بین نیازمندان شهرستان کوهبنان امروز با توزیع اقلام غذایی برگزار شد.

در آستانه ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و هفته اکرام و اطعام نیازمندان مرحله دوم رزمایش «کمک مومنانه» با توزیع هزار و ۱۷۵ بسته معیشتی با حضور مسئولین شهرستان و به همت بنیاد علوی و نهاد آبادانی و پیشرفت کوهبنان در تکیه شهید روح الامینی آغاز شد.

درحاشیه این مراسم فرماندار شهرستان کوهبنان گفت: برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه یکی از اقدامات بزرگی بود که توسط بسیجیان و مردم با مساعدت خیرین در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری در ایام کرونا در کشور آغاز شد.

او افزود: حرکت عظیم مردمی در دوران کرونا در کمک به قشر نیازمند و آسیب پذیر اتفاقی انسان دوستانه و ارزشمند بود که در هیچ نقطه‌ای از جهان رخ نداد.

مجید توکلی گفت: در سفر رئیس بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی به کوهبنان و برگزاری جلسه شورای اداری با حضور نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ۱۶ مصوبه داشتیم که تعدادی از آن‌ها اجرایی شده و تعدادی هم در حال پیگیری است.

او اظهار کرد:یکی از مصوبات اهدای پنج هزار سبد کالا به نیازمندان و خانواده‌های هدف در شهرستان بود که تاکنون بیش از دو هزار سبد کالا توسط بنیاد علوی و نهاد آبادانی و پیشرفت در شهرستان توزیع شده است.

توکلی بیان کرد: اهدای کمک‌های مومنانه در آینده نیز ادامه دارد لذا باید از دفتر امام جمعه، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سپاه، بسیج، گروه‌های جهادی، کمیته امداد، خیریه‌ها، بهزیستی و مرکز نیکوکاری که در این راستا فعال هستند تقدیر کنیم.

 دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت کوهبنان  نیز گفت: مرحله دوم کمک‌های مومنانه بنیاد علوی در سال جاری با توزیع هزار و ۱۷۵ بسته معیشتی به ارزش ریالی یک میلیارد و صد و هفتاد میلیون تومان در بین خانواده‌های شناسایی شده توسط ائمه جماعت مساجد، خیریه‌ها، مرکز نیکوکاری که از نظر شرایط مالی نیاز به حمایت دارند توزیع خواهد شد.

سید حسین روح الامینی تصریح کرد: در این مرحله سبد معیشتی۱۲ قلمی شامل برنج ده کیلویی، روغن، ماکارونی، رب گوجه، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، عدس، نخود، لپه، بلغور جو، سویا، خرما بین جامعه هدف در شهرستان توزیع خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.