بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت ۱۲ فروردین:

فرزندان ملت ایران در سنگر دیپلماسی خود را موظف به حراست از منافع ملی کشور می‌دانند

وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای تاکید کرد: فرزندان ملت بزرگ ایران اسلامی در سنگر دیپلماسی، خود را موظف به حراست از ذره ذره منافع ملی کشورمان می‌دانند.

وزارت امور خارجه در بیانیه خود به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی ایران آورده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یاد و نام شهیدان قهرمان ملت بزرگ ایران که با نثار خون پاک خود، نظام جمهوری اسلامی را جایگزین رژیم سلطنتی، موروثی و دست نشانده نمودند، گرامی می‌دارد و فداکاری‌های ملت غیور ایران را که در امتداد مبارزات حق طلبانه خود و پیروزی انقلاب تاریخ ساز خویش به رهبری حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، در روز‌های دهم و یازدهم فروردین ۱۳۵۸ در همایشی ماندگار و بی‌نظیر، به پای صندوق‌های رای شتافته و با نتیجه ۹۸/۲ درصد آرا، حاکمیت جمهوریت اسلامی را برای نظام سیاسی ایران برگزیدند، پاس می‌دارد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یادآوری رشادت‌های تاریخ ساز فرزندان برومند ایران عزیز در سال‌های جهاد و شهادت و دفاع مقدس و با احترام به مقاومت شکوهمند ملت بزرگ ایران در برابر جنایت‌های ضد بشری رژیم تحریم‌های همه جانبه علیه استقلال و خوداتکایی ملت بزرگ ایران اسلامی، به روح پرفتوح تمامی شهیدان این ملت عظیم الشان، در برابر روح بلند حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و ارواح بلند و ملکوتی شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام می‌کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه تاکید شده است: کارگزاران سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اتکال به خداوند قادر متعال و در خط ولایت فقیه و زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه‌ای حفظه الله، میثاق خود در دفاع همه جانبه از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون بین المللی را تجدید می‌نمایند.

دستگاه دیپلماسی کشور در این بیانیه خاطرنشان کرده است: فرزندان ملت بزرگ ایران اسلامی در سنگر دیپلماسی، خود را موظف به حراست از ذره ذره منافع ملی کشورمان دانسته و یکبار دیگر عهد می‌بندند که دوشادوش آحاد ملت بزرگ ایران، با رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در عرصه سیاست خارجی، پرچم پرافتخار ایران عزیز را بر قله‌های اقتدار و توسعه پایدار به اهتزاز در آورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۷ ۱۴ فروردين ۱۴۰۲
یاشا
برای دولت رییسی موفقیت آرزومندم
برای دشمنان داخلی ش ک بدتر از دشمنان خارجی هس و مخرب ترین هستن آرزوی ناموفقیت دارم چون اهداف رییسی الهی برای منافع مردم هس
آخرین اخبار