هشدار سازمان دامپزشکی در خصوص رهاسازی ماهی قرمز

سازمان دامپزشکی کشور در خصوص رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه ها، پشت سدها و آب های آزاد در روز طبیعت هشدار داد.

با پایان تعطیلات نوروزی و فرا رسیدن روز طبیعت، امین اسدی، مشاور معاون وزیر و مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور نسبت به خطرات ناشی از رها سازی ماهی قرمز در آب های آزاد هشدار داد و از هموطنان خواست تحت هیچ شرایطی ماهی قرمز را در رودخانه ها، تالاب ها، دریاچه ها، سدها و مخازن و منابع آبی رها نکنند.

او افزود: ماهی قرمز یک گونه غیر بومی در کشور ماست که در صورت ورود به منابع آبی از طریق تغذیه از تخم ماهی های دیگر، تبدیل به گونه مهاجم شده و علاوه بر تشدید رقابت های تغذیه ای با ماهی های بومی باعث انتقال بیماریها، کاهش کیفیت آب و تخریب زیستگاهها و محیط های آبی طبیعی شده و می تواند برای جمعیت سایر گونه ها خطرناک و بحرانی باشد.

اسدی ادامه داد: باید با فرهنگ سازی و آگاهی دهی؛ حساسیت شهروندان را به این تهدید خطرناک افزایش داد تا عموم شهروندان از رها سازی ماهی قرمز در طبیعت و منابع آبی منطقه خودداری کنند.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: هموطنان در روز طبیعت حتما ماهی های قرمز سفره های هفت سین خود را در استخرهای پارک ها  یا اماکنی که از سوی شهرداری‌ها برای اینکار در نظر گرفته شده است، رها سازی کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار