دژکام:

تقویت ارتباط حوزه و تعاونی‌ها از راه‌های مردمی‌ساز اقتصاد است

امام جمعه شیراز، تقویت ارتباط حوزه‌های علمیه با تعاونی‌ها را یکی از راه‌های مردمی ساز اقتصاد عنوان کرد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار نوروزی با اعضای شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تشکل‌های عالی کارگری، کارفرمایی و تعاونگران فارس با اشاره به اینکه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس به عنوان یکی از مدیران موفق توانست در راستای تحقق تعهد اشتغال استان برنامه ریزی و پیگیری کند، یادآور شد که در سال گذشته بیش از ۷۳ هزار شغل ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر اهمیت توجه به شرکت‌های دانش بنیان، عنوان کرد که باید برای نیروهای متخصص، فرصت شغلی بیشتری ایجاد شود.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه باید در رده‌های کارشناسی، شغل‌های بیشتری فراهم شود، به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی شدن دولت، اشاره کرد و یادآور شد که این مقوله، کار ظریفی است که باید شکل بگیرد.

امام جمعه شیراز همچنین از بسیج به عنوان یک تجربه خوب برای مردمی کردن دولت نام برد و تاکید کرد که برای مردمی کردن حاکمیت، چاره‌ای جز الگو گرفتن از بسیج نداریم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: یکی از روش‌های مردمی سازی این است افرادی که در موضع مدیریتی هستند با حلم و بردباری، کار مردمی انجام دهند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به اهمیت این روش برای توسعه مردمی کردن امور، رمز موفقیت جمهوری اسلامی را در مردمی بودن آن تلقی کرد.

او با بیان اینکه اگر از اصل مردمی بودن فاصله بگیریم، کیان نظام لطمه می بیند، ابراز امیدواری کرد که سال جدید، سال تحولی با مهار تورم و رشد تولید باشد.

امام جمعه شیراز با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال، بر لزوم ارتباط حوزه علمیه با بخش تعاون و فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد و گفت: باید طرحی نو ریخته شود، چرا که یکی از راه‌های مردمی سازی اقتصاد، نقش آفرینی حوزه علمیه در اشاعه فرهنگ تعاون و تقویت ارتباط آن با تعاونی‌هاست.

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این دیدار، نگاه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به حوزه اشتغال را موجب بهبود فضای کسب و کار دانست و از همراهی و همدلی او در این زمینه قدردانی کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه فارس هم در ادامه با بیان اینکه تعاون باید به عنوان یک فرهنگ در حوزه های مختلف جامعه تبلور یابد، گفت: با توجه به مقبولیت حوزه علمیه در میان مردم، می‌توان در راستای پیشبرد اهداف، تعاون را از مجرای حوزه به مردم معرفی کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.