مقاومت فلسطین:

عملیات الخلیل پاسخی به جنایات صهیونیست ها در مسجدالاقصی است

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین عملیات الخلیل را واکنشی به حملات اشغالگران به نمازگزاران در مسجدالاقصی عنوان کردند.

جنبش‌های مقاومت حماس و جهاد اسلامی در بیانیه های جداگانه ای ضمن استقبال از عملیات استشهادی که منجر به جراحت شدید سه نظامی صهیونیست شد، گفتند این عملیات در واکنش به حملات اشغالگران به نمازگزاران در مسجدالاقصی است.

به گزارش فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در بیانیه‌ای تاکید کرد:‌ «عملیات در شمال الخلیل پاسخی طبیعی به جنایات و حملات اشغالگران به نمازگزاران در مسجدالاقصی است.»

جنبش مقاومت جهاد اسلامی نیز گفت: «عملیات در بیت اُمر را خجسته می‌دانیم و آن را پاسخی به جنایات اشغالگران و هجوم به مسجدالاقصی می‌دانیم.»

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه تایید کرد سه نفری که در جریان عملیات یک فلسطینی در منطقه «بیت اُمِّر» مجروح شدند، نظامی بودند.

در این بیانیه آمده است که عملیات یک راننده فلسطینی منجر به واژگونی جیپ نظامیان ارتش صهیونیستی در شمال کرانه باختری بین شهرهای بیت‌لحم و الخلیل شد.

همچنین رسانه‌های عبری‌زبان می‌گویند یکی از نظامیان صهیونیست بر اثر شلیک به سر او، در وضعیت بسیار وخیم قرار دارد.

نظامیان رژیم صهیونیستی که از ابتدای ماه رمضان محدودیت هایی برای ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی ایجاد کرده اند و آنان را هدف ضرب و شتم قرار می دهند، بامداد شنبه بود که یک مرد جوان فلسطینی را که قصد داشت از یک زن فلسطینی که مورد حمله اشغالگران قرار گرفته بود حفاظت کند، در نزدیکی مسجدالاقصی هدف تیراندازی قرار داده و به شهادت رساندند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار