دستگیری عامل سرقت مسلحانه از بانکی در شمال تهران

جانشین پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق سرقت مسلحانه از یکی از شعبات بانکی در منطقه شمال تهران خبر داد.

سرهنگ کارآگاه سعداله گزافی گفت: روز چهارشنبه نهم فروردین ماه ۱۴۰۲، با وقوع سرقت مسلحانه از یکی از شعبات بانکی در منطقه "توانیر" تهران، مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد به محل مراجعه و در بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی مسلح، ضمن ورود به داخل بانک با تهدید سلاح کمری از نوع بادی اقدام به شلیک چند تیر و تخریب تعدادی از شیشه‌های داخل بانک نموده و نهایتا با سرقت مقادیری وجه نقد (بالغ بر ۵۰ میلیون ریال) داخل یکی از گیشه‌های بانکی از محل متواری شده است.

وی عنوان کرد: با اطلاع خبر سرقت مسلحانه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان این پایگاه در محل حاضر و به تحقیقات از کارمند بانک و همچنین بررسی دوربین‌های مداربسته داخل بانک پرداختند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارمند بانک در اظهاراتش به کارآگاهان اظهار داشته که چند روز پیش بود که آگهی فروش دو سکه طلای تمام بهار آزادی را در یکی از پلتفرم‌های خرید و فروش کالا منتشر کرده بودم؛ شخصی با من تماس گرفت و مدعی شد که قصد خرید سکه‌ها را دارد و من نیز برای فروش سکه ها، آدرس محل کار خود را به او دادم. حدود ساعت ۱۲:۰۰ بود که مردی حدودا ۴۵ ساله و در حالیکه یک کلاه بر سر گذاشته بود به بانک آمد و با مراجعه به گیشه‌ای که من در آن کار می‌کردم، خود را خریدار سکه‌ها معرفی کرد. چهره این شخص بگونه‌ای بود که مرا از فروش سکه‌ها منصرف کرد، اما زمانی که به او گفتم قصد فروش سکه هایم را ندارم، ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج کرد و ضمن شلیک چند گلوله در داخل بانک و تخریب تعدادی از شیشه ها، مقادیری از وجود نقد داخل گیشه را با تهدید اسلحه سرقت کرد و با یک دستگاه موتورسیکلت، به سرعت از محل متواری شد.

سرهنگ کارآگاه گزافی، در خصوص اقدامات پلیسی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی در جهت شناسایی متهم گفت: کارآگاهان با بررسی دقیق تصاویر دوربین‌های مداربسته و دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف شدند که پیش از این نیز در چندین فقره پرونده‌ی سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود؛ با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه "خاک سفید " در شرق تهران، کارآگاهان ضمن هماهنگی با سرپرست دادسرای ویژه سرقت (دادسرای ۳۴ تهران)، به مخفیگاه متهم رفته؛ در بازرسی از مخفیگاه متهم، کلاه مورد استفاده در سرقت کشف و مشخص شد که متهم پس از ارتکاب سرقت از این محل نیز متواری شده است.

وی با اشاره به اینکه متهم پس از متواری شدن از مخفیگاهش قصد خروج از کشور را داشته است، افزود: با ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد دارد تا از طریق یکی از مرز‌های زمینی کشور در استان آذربایجان غربی - شهرستان "پیرانشهر" به صورت غیرمجاز از کشور خارج شود که بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی پیرانشهر انجام؛ نهایتا متهم در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع سرقت در تهران، در روز پنجشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۲، در نقطه صفر مرزی و تنها چند ده متر مانده تا خروج از کشور دستگیر شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم پس دستگیری و انتقال به تهران، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و تحقیقات تکمیلی و همچنین کشف سایر جرایم احتمالی متهم کمامان ادامه دارد.

برچسب ها: سرقت ، بانک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
افشین
۱۰:۴۴ ۱۵ فروردين ۱۴۰۲
بابا حالا خدایی با اون ۵ میلیون کدوم کشور میخواستی بری؟به ماهم بگوبریم حداقل پناهندگی بگیریم خخخخ
آخرین اخبار