برگزاری همایش گرامیداشت روز کارگر و تجلیل از کارگران نمونه شهرستان خوی

همایش بزرگداشت هفته کار و کارگر و بسیج کارگری شهرستان خوی با حضور کارگران پرتلاش، شورای تامین و شورای اداری در سینما ایثار خوی برگزار شد.

این مراسم که به مناسبت ۱۱ اردیبهشت‌ماه روز جهانی کار و کارگر در سینام ایثار خوی با حضور امام جمعه ،فرماندار ،فرمانده سپاه ،مدیر اداره کار وتعاون ،مسئول خانه کارگر،کارگران نمونه واعضای شورای اداری وتامین برگزار شد؛ در آیین مراسم محمدرادی مسئول خانه کارگر شهرستان خوی بعد از خیر مقدم گویی با تبریک روز کارگر به کارگران زحمت کش  بابیان اینکه، با این وضعیت تورم ، وضع کار گران در حال حاضراسفناک است ،گفت:اگر تورم مهار نشود وضعیت کار گران خیلی بد خواهد شد وبا این حقوق کم فقط نیاز های اولیه خانواده خود را می توانند فراهم کنند.

او درادامه  با اشاره به تلاش‌های کارگران در عرصه تولید کالای ایرانی، گفت: کارگران، سرمایه‌های هر کشور و جامعه‌ای هستند و عامل اصلی در چرخه تولید به شمار می‌آیند و اگر امنیت شغلی ، معیشت و وضعیت آنها تامین شود قطعا تولید هم افزایش خواهد یافت.

حجت الاسلام حجت قاسم خوانی امام جمعه خوی نیز در این مراسم گفت:انسانهارا خداوند به آن مقام های متعالی رسانده  ودر این راستا  برنامه هایی تدارک دیده هم برنامه های  معرفتی وهم عملی  ودر برنامه های معرفتی در آیات اشاره شده  که انسان دراین دنیا زندگی می کند ازکجا آمده وبه کجا خواهد رفت.اوادامه داد:مباحث عملی باعث تکمیل مباحث معرفتی می شود واین مباحث عملی در اسلام همان کار کردن است که مهمترین برنامه های  انسان را کامل  ودر قیامت مشهور می کند.

قاسم خوانی تصریح کرد:شخصی که ارزش کاری خود را می داند و کسب حلال در می آوردورضای خدا در کار ایشان باشد یک نوع عبادت می باشد.

او با اشاره به اینکه ،اهمیتی که اسلام به کار وکارگرداده  بسیار است،افزود:امروز اگرما ازلحاظ پیشرفت به قله هایی رسیدیم به دست پرتوان  کارگران واندیشه مهندسان ایرانی است که باید قدر این اشخاص را بدانیم.

سردارمحمدباقر علایی فرمانده سپاه خوی نیز دراین مراسم بعد از تبریک هفته کارگرگفت:کارگران از جایگاه بسیار بالایی برخوردارندوامروز باید روز کارگروهفته کار گر را در جامعه نهادینه وبه فرهنگ تبدیل کنیم.او افزود: بعداز گذشت ۴دهه ازنظام جمهوری اسلامی که در پای خودمان ایستاده ایم ، در سایه  زحمات کارگران ومردم است که در تمام صحنه ها حضورداشتندو دارندوهمان طور که درطول ۸سال دفاع مقدس که عزتمندی و سرافرازی داشته ایم با کمک این عزیزان بود که هرکس در نوبه خود تلاش کردند.

سردار علایی با اشاره به اینکه ،امروز خط مقدم جمهوری اسلامی معیشت مردم و حمایت از کارگران است،گفت: باید از کارگران وازاهمیت شغلی آنها حمایت کنیم زیرا مشکلات تولید با دست کارگران پرتلاش  حل می شود .اوادامه داد:هرچقدر به مردم وکارگران خدمت کنیم کم است زیراآنها با فعالیت خود در تمام صحنه هاازجمله سیل،زلزله ،کرونا... درجلو بودندوهستند ودراین صورت خدمت به آنها عین عبادت می باشد.

لازم به ذکر است که، این مراسم  به همت خانه کارگر،شهرداری وشورای اسلامی شهر ،بسیج کارگری ، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی برگزار گردید ودرپایان مراسم  از زحمات ۸۴نفرکارگران نمونه با اهداءلوح تقدیر وهدایای نقدی تقدیر به‌عمل آمد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.