کیفرخواست عوامل خرابکاری ناکام در سمنان صادر شد

رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور کیفرخواست عوامل اقدام ناکام تعرض به یکی از اماکن نظامی سمنان پس از گذشت ۱۴ روز از دستگیری خبر داد.

محمد جعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت : در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان دو نفر به یکی از اماکن نظامی شهر سمنان تعرض ناکام کرده و قصد اقدام خرابکارانه داشتند که با اقدام به موقع نیرو‌های امنیتی قبل از هر اقدامی شناسایی، دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.

وی تشریح کرد: متهمین در ابتدا به لحاظ عجز از تودیع تامین مناسب کیفری روانه زندان شدند و در نهایت پس از گذشت ۱۴ روز از دستگیری، کیفرخواست آنان صادر و پرونده جهت سیر مراحل قانونی رسیدگی به محاکم کیفری دو ارائه شد.

عبدالهی در ادامه افزود: حوزه حقوق عامه و موضوعات آن وسیع است و حفظ و تامین امنیت روانی از مطالبات به حق مردم است که دستگاه قضایی استان سمنان به سادگی از کنار آن نمی‌گذرد.

وی ادامه داد: معاندین وقتی اماکن نظامی و مهم را مورد تعرض قرار می‌دهند باید منتظر اقدام قانونی و فارغ از مماشات و اغماض نهاد‌های امنیتی، انتظامی و قضایی باشند. 

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: وقتی از دستگاه قضایی استان به عنوان یکی از نهاد‌های امنیت آفرین سخن به میان می‌آید، نتیجه آن برخورد قانونی و عبرت آموز و بلکه بازدارنده خواهد بود. 

رئیس کل دادگستری استان سمنان در خاتمه خاطرنشان کرد: اخلال در امنیت جامعه با هر وصفی با رفتار قاطعانه و بدون تسامح دستگاه قضایی همراه است و یقیناً مسامحه با متعرضین به امنیت مردم اتفاق نخواهد افتاد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار