رییس فدراسیون فوتبال کشور:

اشتباه‌ داوری با محرومیت جدی روبه‌رو می‌شود

تاج گفت: اگر داور اشتباه تاثیرگذاری در مسابقات لیگ برتر داشته باشد با محرومیت جدی روبه‌رو می‌شود.

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال کشور در حاشیه نشست مجمع سالانه هیات فوتبال استان کرمان در پاسخ به پرسشی درباره حواشی پیرامون باشگاه مس کرمان و نفت آبادان و برخورد دوگانه و متفاوت کمیته انضباطی با برخی تیم های لیگ برتر افزود: از موضوع سکوت کمیته انضباطی فوتبال در برابر شکایت تیم مس کرمان بی اطلاع هستم اما حتما به ماجرا ورود می‌کنم و در هفته‌های پایانی لیگ برتر، فدراسیون فوتبال به مسائل انضباطی و داوری ورود می‌کند.

تاج اظهارداشت: گرچه کمیته انضباطی، داوران و سازمان لیگ فعالیت خود را برای رصد هفته های پایانی لیگ برتر به طور ویژه انجام می دهند اما فدراسیون فوتبال ستادی را در هفته های پایانی لیگ برتر تشکیل داده که تمامی کمیته‌ها از جمله انضباطی، داوران و اخلاق باید در آن باید همگرایی کنند.

موضوع مجامع باید در محاکم فوتبالی رسیدگی شود

رییس فدراسیون فوتبال کشور در جمع خبرنگاران نیز در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت انتخابات هیات فوتبال استان کرمان گفت: این انتخابات در زمان من اتفاق نیفتاده اما فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است که با قوانین جمهوری اسلامی و فیفا اداره می شود و در چندین بند اساسنامه آن آمده که اگر موضوع فوتبالی در هر مجمعی اتفاق بیفتد باید در محاکم فوتبالی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سه مرجع مستقیم از جمله کمیته انضباطی، اخلاق و استیناف می تواند به بحث مجمع انتخاباتی استان کرمان رسیدگی کند اما اینکه این شکایت در دادگاه مطرح شده می توانسته به محاکم فوتبالی ارجاع داده شود.

تاج افزود: در آن زمان کسی از فدراسیون فوتبال برای دفاع از انتخابات کرمان نرفته و رای صادر شده که امیدوارم این مساله در آینده حل شود.

بازی مس کرمان و نفت آبادان در هفته ۲۵ رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی با نتیجه ۲ بر یک به نفع نفت آبادن به اتمام رسید که بازیکن نفت با دست توپ را کنترل کرد و داور پنالتی برای مس کرمان نگرفت و این در حالی بود که به تشخیص داور برخورد توپ مشابه در شرایطی که بازیکن مس کرمان سعی بر کشیدن دست خود داشت هند و پنالتی اعلام شد تا گل پیروزی بخش نفت آبادان از این روش به ثمر برسد.

حمله هواداران نفت آبادان به کادر فنی مس کرمان نیز از سوی کادر این تیم گزارش شد، اما با وجود شکایت باشگاه مس، کمیته انضباطی در این بخش نیز سکوت کرده و هیچ رایی در این حوزه تا به امروز صادر یا رسانه ای نشده است. آنچه رویه دوگانه کمیته انضباطی فوتبال در خصوص تیم های لیگ برتری خوانده شده، نگرانی هایی برای هواداران تیم ها به وجود آورده است.

کارشناسان داوری معتقدند در بازی مس کرمان و تراکتورسازی تبریز نیز ۲ پنالتی برای مس کرمان گرفته نشده و گل اول تراکتورسازی نیز در حالتی به ثمر رسیده که پیش از آن خطای هند روی مهاجم تیم تبریزی صورت گرفته است.

 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار