جمعی از سینماگران کشور با جانبازان در آسایشگاه امام خمینی مشهد دیدار کردند

جمعی از سینماگران حاضر در نخستین جشنواره بین المللی فیلم ایثار روز سه شنبه در آستانه سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر با حضور در آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) از این اسوه‌های ایثار تجلیل کردند.

مهدی فقیه بازیگر، الهام چرخنده بازیگر و کارگردان، حسین و عبدالله باکیده کارگردانان سینما، احمد میرعلایی کارگردان، سعید سعدی تهیه کننده، سعید الهی تهیه کننده سینما، جلیل فرجاد بازیگر، ناصر باکیده دبیر اجرایی و فرهاد مختاری" دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه ایثار از جمله چهره‌های حاضر در این جشنواره سینمایی بودند که از جانبازان این مرکز عیادت کردند.

علاوه بر گفتگوی چهره به چهره و اهدا شاخه گل به جانبازان این مرکز، هنرمندان سینماگر کشورمان در سالن ورزشی مجتمع توانبخشی امام خمینی (ره) حضور یافته و به تماشای فعالیت ورزشی گروهی از جانبازان نشتند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم گفت: در آستانه سوم خرداد هنرمندان این جشنواره با حضور در آسایشگاه جانبازان قطع نخاع از مقام شامخ ایشان تجلیل کردند.

جواد حامدزاده افزود: البته امروز به دلیل برگزاری آیین تشییع شهدای مرزبانی در مشهد شمار زیادی از هنرمندان و سینماگران این جشنواره در این مراسم شرکت کردند.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه «ایثار»، جمعه ۲۹ اردیبهشت در مشهد آغاز شد.

در این رقابت هنری ۱۵۸ فیلم، مستند و پویانمایی و ۴۰ فیلمنامه از ۳۰ کشور جهان تا سوم خرداد در مجموعه سینمایی مهر کوهسنگی نمایش داده شده و به رقابت می‌پردازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.