برگزاری رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت در مازندران

رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت در ساری برگزار شد.

رویداد ملی جوانی جمعیت، با محوریت رشد ازدواج و فرزندآوری، با حضور حسینی پور استاندارمازندران، سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و سایر مدیران و مسئولین استانی و جمعی از فعالان این حوزه برگزار شد.

در پایان این جشنواره با حضور مسئولان از برگزیدگان این حوزه تقدیر و تجلیل به عمل آمد. ‎

رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت رویدادی است که به تجلیل از عملکرد فعالان حوزه جوانی جمعیت کشور در یک سال گذشته می‌پردازد.

این رویداد در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان آن در رویداد ملی معرفی و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

ظهور استعداد‌های مختلف جوانان نیازمند بسترسازی است

روح‌الله سُلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در آیین اختتامیه جشنواره موثر مازنی در ساری، گفت: اینکه پس از ۴ دهه سالروز فتح خرمشهر را جشن می‌گیریم به واسطه مقاومت جوانان غیور این مملکت است.

او افزود: همانگونه که ما به مدد الهی خرمشهر را پس گرفتیم انشاالله دل‌های در تصرف بخشی از جوانان کشور در دست دشمن را نیز پس خواهیم گرفت.

معاون استاندار مازندران در ادامه گفت: در دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای نسبت به مقوله جوانان وجود دارد و برای نمونه از چند فرماندار مازندران تجلیل خواهد شد.

او افزود: جوانان مازندران در رشته‌های گوناگون علمی، ورزشی و فرهنگی در کشور می‌درخشد و شاید برخی‌ها تنها ورزش استان را دیده‌اند.

سلگی گفت: افتخارات جوانان مازندران در رشته کشتی، تصادفی نیست و ریشه تاریخی دینی و شیعی و ریشه در پهلوان سیرتی این مردم دارد.

او افزود: جوان تراز مازندرانی ما با گذشته درخشان این سرزمین بیگانه نیست و این خطه دارای ریشه دینی و تاریخی عمیقی است.

معاون استاندار مازندران گفت: ما باید تمرکز داشته باشیم و ظهور استعداد‌های مختلف جوانان نیازمند بسترسازی است تا این استعداد‌های ملی شکوفا شوند.

او افزود: اگر مسئولی بسترساز و زمینه ساز این استعداد‌های بومی شوند در حقیقت کمک به کشور کرد چرا که این جوانان زمینه کسب افتخارات ملی را دارند.

سلگی گفت: باید بانک اطلاعاتی از جوانان موثر استان تشکیل شود و تلاش شود یک بانک اطلاعاتی در بخش‌های مختلف شکل بگیرد.

او افزود: فرمانداران برای تسهیل و کمک به جوانان در امر ازدواج مجدانه بکوشند و در سال گذشته در حوزه ارائه تسهیلات ازدواج در کشور جزو استان‌های پیشرو هستیم.

معاون استاندار مازندران، گفت: متاسفانه به دلیل نفوذ خرده فرهنگ‌ها شاهد افزایش روند طلاق هستیم و در تلاش برای شناسایی بهنگام معضلات و رفع آن در این مقوله هستیم.

او افزود: پرورش جوان در یک بعد مختلف خطا است و جوان موثر مازندرانی باید سنبل اخلاق، عدالت‌خواهی، مروج و مبین حجب و حیا و پهلوان صفتی باشد.

تحکیم مسئله ازدواج جوانان در سرلوحه کار

عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در آیین اختتامیه جشنواره موثر مازنی با تبریک و گرامیداشت سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر و دهه کرامت، گفت: یکی از ماموریت‌های حوزه کاری ما در کنار ورزش، جوانان است.

او افزود: حوزه جوانان اهمیتش بر کسی پوشیده نیست و ما در این بخش، برنامه راهبردی، داریم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران، در ادامه گفت: برنامه، ماموریت و مسیر راه ما روشن و مشخص است و در این ریل، مجدانه پیش خواهیم رفت.

او افزود: در حوزه ورزش که سرآمد هستیم بدنبال توسعه ورزش همگانی و توسعه اماکن ورزشی هستیم.

عالیشان گفت: مهمترین راهبرد ساماندهی ستاد جوانان به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها بر عهده فرمانداران است.

او افزود: در حوزه جوان باوری و جوان یاوری و نیز جوان گرایی با جدیت در حال تلاش و کار هستیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در ادامه گفت: تحکیم مسئله ازدواج جوانان نیز در سرلوحه کاری ما قرار دارد.

او افزود: تعالی بخشی ابعاد شخصیتی و هویتی جوانان ما نیز باید کار شود.

عالیشان گفت: این برنامه یکی از برنامه‌های نو و ابتکارات وزارت ورزش و جوانان طراحی و در هر حال برگزاری است و بنا است هر ساله برگزار شود.

در اختتامیه جشنواره جوان موثر مازنی، قرار است از ۱۲ جوان موثر، ۶ فرماندار فعال حوزه جوانان، ۳ فرماندار فعال در حوزه تحکیم ازدواج و ۴ مدیرکل فعال در استفاده از جوانان تقدیر و تشکر شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار