رئیس روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

پرونده فوت یک بانو بر اثر جراحی زیبایی در مشهد به طور جدی پیگیری می شود

صیقلیان گفت: پرونده فوت بانویی که بر اثر عمل جراحی زیبایی در بیمارستان مهرگان درگذشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به طور جدی در حال پیگیری است.

مصطفی صیقلیان، رئیس روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص بانویی ۳۲ ساله که روز گذشته بر اثر جراحی زیبایی (لیپوساکشن) در بیمارستان مهرگان در گذشت، گفت:این بیمارستان، خصوصی است و مسئولیت اجرایی آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیست بلکه تنها موضوع نظارت بر درمان این بیمارستان بر عهده این دانشگاه است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به هیچ عنوان اجازه عمل‌های زیبایی را به بیمارستان مهرگان نداده است و با توجه به اتفاق پیش آمده، رییس بیمارستان برای ادای توضیح به حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد فراخوانده شده است.

رئیس روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این موضوع به صورت جدی در حال بررسی و پیگیری است و به طور قطع طبق قانون و برابر مقررات برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

صیقلیان افزود: بیمارستان مهرگان تا اطلاع ثانوی فقط اجازه دارد اعمال جراحی اورژانسی را انجام دهد و به هیچ وجه مجوز پذیرش بیماران الکتیو را ندارد.

نوع دیگری از جراحی وجود دارد که برای انجام آن می‌توان از زمان قبل‌تر برنامه ریزی و تصمیم گیری نمود و به آن عمل الکتیو گفته می‌شود این عمل برخلاف عمل‌های جراحی اورژانسی نیازی به اقدام فوری ندارد.

جراحی الکتیو یک نوع جراحی است که بیمار قبل از عمل برای انجام آن برنامه ریزی می‌کند و شامل عمل‌های اورژانسی پزشکی نمی‌شود این عمل برای حفظ سلامتی و زندگی بیمار انجام می‌شود، اما نیازی به انجام سریع آن نیست برخلاف بیماری‌های اورژانسی که در طی آن باید بیمار از نظر پزشکی پایدار باشد و بدون تاخیر برای جلوگیری از معلولیت یا مرگ فرد انجام شود.

 بیمارستان مهرگان مشهد حدود یک دهه به دلیل مشکلات مالکیتی دچار اختلال در دریافت پروانه بهره برداری بوده است و به دلیل عدم صدور پروانه بهره‌برداری اجازه فعالیت نداشت و تنها بخش اورژانس آن برای خدمت‌رسانی به مردم فعال بود.

روز سه‌شنبه ۱۸ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ با تلاش‌های استانداری خراسان رضوی، فرماندار مشهد، قوه قضاییه، دادگستری مشهد و امام‌جمعه مشهد، هفت اتاق عمل بیمارستان مهرگان که به دلیل برخی نواقص تعطیل شده بود طی مراسمی با حضور فرماندار و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازگشایی شد تا از ظرفیت این بیمارستان و نیرو‌های آن برای خدمت رسانی به مردم در حوزه سلامت استفاده شود.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۰۷:۵۲ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
نکنید با خودتون. نمیگم همه اما دستکم نود درصد کارهای به اصطلاح «زیبایی!» از جراحی تا ژل و بوتاکس و ... برای چشم و همچشمی خود خانمهاست. وگرنه بیشتر آقایون، زن طبیعی رو ترجیح میدن. البته همه از مرد و زن باید بکوشیم جلوی شکممون رو بگیریم. به جیبمون هم کمک میشه چون بیشتر وقتها خوراک سالم (سبزیجات، سالاد، نان جو، ...) از خوراک چرب و شیرین، ارزانتره.