ایمانیه:

شهر صدرا حتما آرامستان می‌خواهد

استاندار فارس گفت: شهر صدرا حتما آرامستان می‌خواهد و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست فوتی‌های این شهر در بهشت احمدی دفن شوند.

محمدهادی ایمانیه ظهر امروز، همزمان با سالروز گرامیداشت حضرت احمدبن موسی علیه السلام در جمع نمازگزاران جمعه شهر صدرا، گفت: شهر صدرا، بعد از شیراز پرجمعیت‌ترین شهر استان است. قبول داریم آنطور که شایسته مردم است به این شهر توجه نشده است؛ لذا وظیفه داریم برای حل مشکلات آن، همه تلاش و توان خود را به کار گیریم.

او چند مدیریتی را یکی از زمینه‌های بروز مشکلات و مسائل این شهر عنوان کرد و گفت: شهر صدرا، هم مدیرعامل دارد و هم شهردار؛ اما فرماندار ندارد. مشکلات متعددی برای شهرستان شدن صدرا وجود دارد، اما وظیفه داریم نسبت به حل مشکلات مردم در شرایط فعلی اقدام کنیم؛ اختیار فرماندار شیراز در رابطه با شهر صدرا، به مدیرعامل این شرکت تفویض می‌شود.

ایمانیه گفت: مقدمات و زمینه‌های استقرار نمایندگان ادارات در این شهر از جانب شرکت توسعه و عمران شهر صدرا مهیا شود تا از اواسط سال جاری هر اداره با اولویت دستگاه‌های پر مخاطب یک نماینده در این شهر داشته باشد؛ سازمان‌ها نیز برنامه‌ای با زمان بندی مشخص برای استقرار دائم ادارات خود در این شهر تدوین و ارائه دهند.

استاندار فارس، جاده قره پیری را یکی از مسائل مزمن شده این شهر دانست و گفت: اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده است، اما همچنان در تلاش هستیم با هم افزایی و مشارکت دستگاه‌های ذیربط این موضوع برای همیشه حل شود.

او به اختلافات مجموعه شهری صدرا با یکی از مراکز علمی در خصوص محل آرامستان این شهر اشاره کرد و اظهار داشت: این شهر حتما آرامستان میخواهد. به هیچ وجه پذیرفتنی نیست فوتی‌های این شهر در بهشت احمدی دفن شوند به همین منظور هیئت هفت نفره برای این موضوع انتخاب شده‌اند تا ضمن بررسی همه جوانب پیشنهادات عملیاتی خود را برای تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه دهند.

ایمانیه بر لزوم تسریع در تدوین و تصویب طرح تفضیلی شهر صدرا تاکید کرد و افزود: تصفیه خانه شرق صدرا به اتمام رسیده و انعقاد قرارداد احداث تصفیه خانه غرب این شهر نیز از جانب اداره آبفای شیراز در دست پیگیری است همچنین با توجه به اینکه یک انشعاب از خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز شهر صدرا اختصاص یافته است مقرر کردیم آبیاری فضای شهرصدرا و باغ شهری‌های اطراف این شهر از طریق پساب انجام شود و چاه‌های موجود صرفاً برای آب آشامیدنی استفاده شود.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره بر اینکه نهضت ملی مسکن در این شهر سرعت خوبی پیدا کرده است بیان داشت: مسکن جزء ضروریات است لذا باید پروژه‌های مسکن از سرعت بالاتری برخوردار شود.

او در ادامه به پروژه اهل بیت نیز اشاره کرد و افزود: برای حل این موضوع وقت و زمان بسیاری گذاشته ایم و معتقدیم که حق با مالکین است؛ مدیران ملی مختلفی را به این مجموعه آورده ام و از نزدیک شرایط محیط را برای ایشان تشریح کرده ام. بنابر دستور رئیس‌جمهور در جلسه بعدی شورای عالی محیط زیست شرکت خواهم کرد تا این موضوع نیز در جهت خدمت دولت به مردم حل شود.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان، ادامه داد: همه ما مسلمان هستیم و بنا به حکم خداوند با برخی از مسائل مخالفیم، اما با تدبیر ورود خواهیم کرد تا درگیر فضاسازی‌ها نشویم؛ یکی از شعب سامانه مرد مرسی در این شهر مستقر می‌شود تا از طریق مردم گزارش تخلفات به این سامانه ارسال شود و پس از صحت سنجی اقدامات مناسب صورت پذیرد.

نماینده ارشد دولت در استان و لزوم دسترسی شهر صدرا به آزادراه شیراز به اصفهان تاکید کرد و افزود: احداث مسیر‌های دسترسی به بزرگراه شهید سلیمانی نیز در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

او، کمبود مدارس در این شهر را یکی دیگر از مشکلات صدرا عنوان کرد و گفت: با کمک سازمان نوسازی مدارس این مشکل مرتفع شود؛ برای استقرار ناحیه ۵ آموزش و پرورش شیراز در این شهر اقدام شود.

استاندار فارس تصریح کرد: ورزشگاه‌هایی که تکمیل شده اند باید در اختیار مردم قرار گیرد چرا که همه امکانات دولتی متعلق به عموم مردم است؛ قسمتی از اعتبارات استانی را برای تکمیل سایر پروژه‌های ورزشی صدرا اختصاص خواهیم داد.

ایمانیه در پایان سخنان خود از برپایی میز خدمت استاندار و مدیران دستگاه‌های استانی در شهر صدرا، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار