از دپو ۲۵ تن کود شیمیایی غیرمجاز تا دستگیری ۷۲ متهم تحت تعقیب

مهم‌ترین حوادث ۵ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز جمعه پنجم خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

۱۴۹ راس گوسفند قاچاق به مرز نرسید

فرمانده انتظامی ممسنی از توقیف ۲ دستگاه کامیون حامل ۱۴۹ راس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نیکبخت گفت: مأموران انتظامی ممسنی در راستای طرح مبارزه با قاچاق، حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به ۲ دستگاه کامیون مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه مأموران در بازرسی از این خودرو‌ها ۱۴۹ رأس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز بهداشتی را کشف کردند، گفت: کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را ۷ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ نیکبخت با بیان اینکه رانندگان به مرجع قضائی معرفی شدند، از عموم شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند.

در داراب ۵۹ کیلو تریاک کشف شد 

فرمانده انتظامی شهرستان داراب از کشف ۵۹ کیلوگرم تریاک در عملیات ضربتی ماموران این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر داراب حین گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان به یک سواری رانا که در حال تردد بود مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۵۹ کیلوگرم تریاک که به صورت کاملا ماهرانه‌ای در کف خودرو جاسازی شده بود کشف شد، گفت: راننده و سرنشین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در آباده 

فرمانده انتظامی آباده از جمع آوری ۱۸ معتاد متجاهر در سطح این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی گفت: از آن جایی که یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردمی در حوزه امنیت اجتماعی، جمع آوری معتادان متجاهر و پاکسازی اماکن عمومی و تفرجگاه‌ها از وجود این دسته از افراد می‌باشد، طرح منطقه‌ای پاکسازی مناطق آلوده در یک هفته گذشته با حضور فعال پلیس‌های تخصصی و کلانتری‌ها در چندین نقطه اجرا شد.

او، هدف از اجرای طرح‌های منطقه‌ای را پیشگیری از سرقت و پاکسازی مناطق آلوده از وجود معتادان پر خطر عنوان کرد و ضمن اشاره به لزوم همکاری و همراهی شهروندان با پلیس، گفت: در اجرای این طرح، ۱۸ معتاد متجاهر جمع‌آوری و برای درمان به مراکز مجاز ترک اعتیاد معرفی شدند.

پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ احمدفداکار گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و ساماندهی صنوف، طرح نظارت و کنترل اصناف توسط ماموران پلیس امنیت عمومی سپیدان اجرا شد.

او گفت: در اجرای این طرح به ۱۵ واحد صنفی متخلف تذکر و ۱۰ واحد نیز به دلیل عدم رعایت قوانین، مقررات و ضوابط اماکن عمومی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی سپیدان با اعلام تداوم و تشدید اینگونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را سریعا از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در سرچهان

فرمانده انتظامی سرچهان از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محسن لشکری گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با خرده فروشان مواد مخدر، سارقان و برهم زنندگان امنیت عمومی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

او گفت: دستگیری ۸ نفر از سارقان و مجرمان سابقه‌دار و کشف ۱۲ فقره انواع سرقت، دستگیری ۲۷ نفر از خرده فروشان مواد مخدر و توقیف ۴۲ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از نتایج اجرای این طرح بود.

فرمانده انتظامی سرچهان با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی، از همکاری خوب شهروندان با پلیس در راستای اجرای طرح‌های انتظامی تقدیر و تشکر کرد و خواستار استمرار این تعامل شد.

دستگیری ۷۲ متهم تحت تعقیب در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری ۷۲ متهم و محکوم تحت تعقیب طی ۷۲ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در راستای اجرای حکم قضائی مبنی بر دستگیری محکومان متواری و تحت تعقیب و به جهت حساسیت موضوع و ممانعت از قانون‌گریزی هنجارشکنان اجتماعی، این ماموریت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

او گفت: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این افراد در نقاط مختلف شهر شیراز شدند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در این خصوص مأموران انتظامی با هماهنگی دستگاه قضائی طی چند عملیات غافلگیرانه موفق شدند ۷۲ نفر از محکومان و متهمان متواری و تحت تعقیب را دستگیر کنند، گفت: افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

کشف ۲۸ فقره سرقت در یک‌ماه در شهرستان کوار 

فرمانده انتظامی کوار در تشریح عملکرد پلیس در اردیبهشت ماه، از کشف ۲۸ فقره سرقت و یک کیلوگرم مواد مخدر در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی گفت: پلیس شهرستان کوار با بسیج کلیه امکانات و جلب مشارکت مردمی در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او گفت: مامورین پلیس در اردیبهشت‌ماه سال جاری ۲۶ سارق دستگیر و ۲۸ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات آن را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار از کشف ۶ میلیارد ریال انواع کالای خارجی قاچاق و دستگیری ۴ نفر و توقیف ۱۲۷ دستگاه وسایط نقلیه متخلف را از دیگر نتایج این طرح‌ها عنوان کرد.

این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: تلفن ۱۱۰ در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان عزیز می‌باشد.

کشف ۳ دستگاه موتورسیکلت سرقتی با دستگیری سارق  

فرمانده انتظامی استهبان گفت: در عملیات ماموران پلیس آگاهی این شهرستان ۳ دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف و سارق نیز دستگیر شد. 

سرهنگ حسین اکبرپور گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان استهبان، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص یک سارق حرفه‌ای موتورسیکلت را شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سرهنگ اکبرپور با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم ۳ دستگاه موتورسیکلت که سابقه سرقت از شهرستان کوار و استهبان داشت کشف شد، گفت: این سارق حرفه‌ای برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

دپو ۲۵ تن کود شیمیایی غیرمجاز در خرامه

فرمانده انتظامی خرامه از کشف ۲۵ تن کود شیمیایی غیرمجاز به ارزش ۲ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ زمان‌اله کریمی گفت: پس از اطلاع ماموران انتظامی از نگهداری مقدار زیادی کود شیمیایی غیرمجاز در سوله ای، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت. 

او گفت: ماموران انتظامی خرامه با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی از آن مکان ۲۵ تن کودشیمیایی غیرمجاز را کشف کنند.

فرمانده انتظامی خرامه تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

کشف گنج‌یاب قاچاق در بیضا 

فرمانده انتظامی شهرستان بیضا از کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق خبر داد. 

سرهنگ محمود نجفی گفت: یا توجه به قدمت شهرستان بیضا و طمع افراد سود جو نسبت به حفاری غیرمجاز و پیدا کردن گنج، مامورین پاسگاه انتظامی کوشک هزار با اقدامات فنی مطلع شدند که چند نفر در زمین‌های کشاورزی اقدام به حفاری غیرمجاز می‌نمایند که سریعا بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی بیضا با بیان اینکه حفاران به محض روئیت مامورین از محل متواری شدند، گفت: ماموران موفق شدند در بازرسی از آن مکان یک دستگاه گنج‌یاب قاچاق به همراه متعلقات را کشف کنند. 

سرهنگ نجفی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۲ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: تلاش برای دستگیری افراد متواری با جدیت ادامه دارد.

در جهرم مواد مخدر کشف شد 

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم از کشف ۳۲ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک و حشیش در عملیات ضربتی ماموران این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ خسرو رزمجویی گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، ماموران انتظامی جهرم حین گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان به یک سواری پژو ۴۰۵ که در حال تردد بود مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

او گفت: راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری و ماموران انتظامی پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند خودرو را توقیف و راننده را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی جهرم با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۳۲ کیلو تریاک و ۴۰۰ گرم حشیش کشف شد، گفت: در این خصوص یک سواری پژو که اسکورت محموله بود نیز توقیف و هر دو راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار