معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام خبر داد

تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال برای بهسازی جاده‌های دسترسی هلیلان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال برای ارتقا و بهسازی جاده‌های دسترسی به شهرستان تازه تاسیس هلیلان تخصیص یافته است.

 سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در نشست با دبیر بنیاد علوی در شهرستان هلیلان اظهار کرد: با مشارکت دولت و بنیاد علوی ۴۰۰ میلیاردریال برای بهبود وضعیت مسیر‌های ارتباطی شهرستان هلیلان هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه بنیاد علوی برای سال جاری اجرای پروژه‌های متعددی را در شهرستان هلیلان پیش بینی کرده است، ادامه داد: تخصیص ۹۰ میلیارد ریال برای مبلمان شهری، ۲۰ میلیارد ریال ریال برای تکمیل گلزار شهدا، ۶۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به چهار روستا، ساخت دبیرستان سه کلاسه در پیازآباد و احداث پنج زمین چمن مصنوعی در روستا‌های منطقه از مهمترین اقدامات در دست اجرای بنیاد علوی در شهرستان هلیلان است.

معاون استاندار ایلام، ایجاد بیمارستان در هلیلان را یکی از مهمترین نیاز‌های منطقه و از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان و از اصلی‌ترین نیاز‌های مردم هلیلان عنوان کرد و افزود: مقرر شده است بنیاد علوی در قالب تفاهم با دانشگاه علوم پزشکی عملیات اجرایی یک مرکز درمانی ۱۶ تختخوابی را در این شهرستان آغاز کند.

هژبری شهرستان هلیلان را نیازمند توجه ویژه مسئولان دانست و تاکید کرد: بنیاد علوی در چهار بخش عمرانی، سلامت، اشتغال و فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرده که فعالیت‌های عمرانی شامل ساخت مدرسه و منازل مسکونی نیازمندان، بهسازی معابر و راه‌های دسترسی روستایی، تعمیر و تجهیز مدارس و مساجد و همچنین آبرسانی بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.