آیت الله مکارم شیرازی:

وجود شبکه‌های جهانی ولایت برای جهان اسلام یک ضرورت است

آیت الله مکارم شیرازی گفت:وجود شبکه‌های جهانی ولایت به زبان‌های متعدد یک ضرورت دینی و فرهنگی برای جهان تشیع و اسلام است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار مسئولان شبکه‌های جهانی ولایت ضمن تقدیر و تشکر از عوامل شبکه‌ها گفت: با توجه به ارائه گزارش مسئولان برای بنده روشن شد که بیش از آن که تصور می‌کردم این شبکه فعال و تاثیر گذار است و کمک‌ها و پشتیبانی‌های که برای این مجموعه صورت می‌پذیرد همگی بجا است البته با توجه به آثار بسیار ارزنده‌ای که در این مجموعه تولید می‌شود تنها به این‌ها اکتفا نکنید و سعی کنید در حال توسعه فتح افق‌های پیش رو در راستای تبیین و تعمیق بخشی به مبانی مکتب اهل بیت علیهم السلام باشید چرا که این شبکه، ظرفیت عظیمی دارد و می‌توان از این شبکه بیشتر استفاده کرد.

این مرجع تقلید در ادامه بیان کرد: وجود شبکه‌های جهانی ولایت به زبان‌های متعدد یک ضرورت دینی و فرهنگی برای جهان تشیع و اسلام است و فعالیت این چنین مجموعه‌های سبب می‌شود تا تشیع و اسلام در دنیا شناخته شود لذا در این حدی که هستید قناعت نکنید و سعی کنید همیشه در حال گسترش و پیشرفت باشید.


آیت الله مکارم شیرازی گفت: سعی شود،درس‌های اخلاق و درس تفسیر و فقه که به زبان ساده ارائه شده اند در شبکه به مناسبت پخش شود تا در اقصا نقاط جهان از استفاده شود.

او در ادامه افزود: رسالت و رویکرد دینی شبکه‌های جهانی ولایت یک بار سنگین است که اهتمام و تلاش روز افزون مسئولان شبکه‌ها را می‌طلبد تا این امر مهم را به سر منزل مقصد برسانند و در حدی که هستید قناعت نکنید و در انجام مسئولیت مهم خود پیش به جلو و در جهت فتح اهداف متعالی گام بردارید.

وجود شبکه‌های جهانی ولایت برای جهان اسلام یک ضرورت است

حجت السلام والمسلمین علوی هم در ادامه دیدار ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و کمک‌های معظم له با ارائه گزارش از موسسه جهانی ولایت گفت: هم اکنون موسسه جهانی ولایت در پنج قاره‌ آسیا، اروپا، آمریکا، آفریقا و اقیانوسیه در قالب ۴ شبکه فارسی، عربی، هوسا و آذری از طریق امواج ماهواره و فضای مجازی از این مرکز نورانی از شهر مقدس قم پخش دارد.

رئیس موسسه جهانی ولایت  گفت: دور از نظر نیست که به زودی، هیچ زبانی و هیچ نقطه‌ای از این عالم به واسطه وجود این موسسه مهم مورد توجه نباشد.

او در بیان معرفی شبکه جهانی الولایه به زبان عربی گفت: موسسه جهانی ولایت در قالب شبکه جهانی الولایه زبان عربی تمامی کشور‌های عرب زبان را تحت پوشش خود دارد و همچنین شبکه جهانی ولایت به زبان فارسی از ۳۸ کشور در ۵ قاره مخاطب فعال دارد

رئیس موسسه جهانی ولایت  در بیان معرفی شبکه جهانی الولایه هوسا عنوان کرد: شبکه هوسای ولایت نیمی از جمعیت آفریقا در ۱۲ کشور، را در بر دارد که ان شاء الله، به حول و قوه الهی، با تاسیس زبان سواحلی، گستره مخاطب ولایت در آفریقا را افزایش خواهد یافت تا به تدریج تمام آفریقا را تحت پوشش قرار دهیم.


او گفت: شبکه‌های جهانی ولایت در تراز حوزه‌های علمیه و الگویی نمونه برای تمام شبکه‌های معارفی در اندازه و جایگاه مرجعیت معظم، با پرهیز و دوری از هر گونه افراط و تفریط، در خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام است.


حجت السلام والمسلمین علوی گفت: شبکه‌های جهانی ولایت، در امر تبلیغ دین، به ضرورتی حیاتی و غیرقابل انکار تبدیل شده است که بدون هیچ گونه جایگزین و بدیل در اقصی نقاط مختلف دنیا که به دور از هر گونه مسجد، حسینیه، منبر، روحانی و مبلغی است برای تشنگان معارف و هر دل آماده‌ای از هر صاحب عقیده ای، این شبکه برنامه تولید می‌کند و به عنوان یک مرکز اسلامی، یک مسجد، یک حسینیه، یک حوزه علمیه، یک دانشگاه، یک منبر جهانی و پناهگاه مردم دنیا برای دریافت محاسن کلام به شمار می‌رود.

او  خاطرنشان کرد: اگر یک روز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی رحمه‌الله فرمودند که رسانه ملی باید دانشگاه شود و این امر مهم در رسانه‌های کشور مغفول واقع شد، اما این سازمان رسانه‌ای ولایت، تحت اشراف مرجعیت معظم، به اعتراف تمام بینندگان در اقصی نقاط جهان و به اذعان بزرگان و علما، به یک دانشگاه عظیم معارفی در سطح جهانی تبدیل شده است.

حجت السلام والمسلمین علوی گفت: شبکه‌های جهانی ولایت در قالب ۴ زبان با حضور بیش از ۵۰۰ استاد تراز اول و مجرب، در عرصه‌های مختلف علوم و معارف اسلامی در بین شبکه‌های ماهواره‌ای و داخلی همچون نگین انگشتری می‌درخشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار