امام جمعه آرادان:

کشاورزان گرمساری درگیر بحران بی آبی /حقابه گرمسار و آرادان نادیده گرفته شده است

حجت‌الاسلام شریفی نیابا بیان اینکه حقابه کشاورزان گرمسار و آرادان از حبله رود و سد نمرود، نادیده گرفته شده است، گفت: امروز قشر بزرگی از کشاورزان منطقه با بحران بی آبی روبرو هستند.

 حجت‌الاسلام شریفی نیا امام جمعه آرادان در دیدار با کشاورزان معترض به کم آبی ضمن بیان اینکه شهرستان‌های گرمسار و آرادان دو مرکز مهم تولید کشاورزی و دامداریِ استان سمنان هستند، ابراز کرد: ارتزاق بخش بزرگی از مردم از طریق کشاورزی و دامداری رقم می‌خورد که به آب وابستگی کامل دارد.

وی با بیان اینکه و مردم پرتلاش و زحمتکش منطقه همواره برای خودکفاییِ محصولات به ویژه گندم با همه وجود تلاش می‌کنند، اما با کمبود آب مواجه هستند، ابراز کرد: از مسئولان می‌خواهیم مشکل آب مردم و کشاورزان را حل کنند.

امام جمعه آرادان افزود: بیش از ۹۰ درصد آب سد نمرود طبق مصوبه وزارت نیرو متعلق به منطقه گرمسار و آرادان است، ولی متأسفانه به‌دلیل عدم لوله گذاری و عدم رعایت حقابه توسط بعضی از مردم بالا دست و تعداد اندکی از سودجویان در منطقه فیروزکوه، حق مردم زحمتکش آرادان و گرمسار ضایع می‌شود که مسئولان باید تدبیری بیاندیشند و اقدام عاجلی صورت دهند.

شریفی نیا گفت: تنها راه حل اساسی مشکل آب کشاورزان این منطقه آن است که مسافت حدود ۱۰۰ کیلومتریِ سد نمرود تا گرمسار و آرادان لوله گذاری شود که مسئولان این دو شهرستان باید در سفر دوم رئیس جمهور به استان سمنان این مطالبه را داشته باشند.

وی با اشاره به سخنان امام جمعه گرمسار درباره معضل کم آبی بیان کرد: ما از استاندار سمنان می‌خواهیم تا در دیداری چهره به چهره با کشاورزان مشکلات را استماع و مطالبات را تا حد ممکن به انجام برسانند و البته این درخواست و مطالبه قطعاً با برگزاری جلسات مشترک بین مسئولان سمنان و گرمسار و آرادان و فیروزکوه و انعکاس به دولت و به خصوص وزارت نیرو قابل حل است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار