تظاهرات هزاران صهیونیست در ۲۱امین شنبه اعتراضی در اراضی اشغالی

ده‌ها هزار نفر برای بیست‌ویکمین هفته پیاپی علیه نتانیاهو و کابینه او در سراسر سرزمین‌های اشغالی دست به تظاهرات زدند. 

ده‌ها هزار نفر در بیش از ۱۵۰ شهرک و منطقه مختلف از سرزمین‌های اشغالی از جمله تل آویو علیه اصلاح قانون قضایی رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات زدند.

به گزارش جروزالم پست، این تظاهرات از ساعت ۱۹ به وقت محلی از میدان هابیما تل آویو آغاز شد و سخنرانی علیه نتانیاهو در تظاهرات مرکزی در خیابان کاپلان از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی آغاز خواهد شد.

 گزارش‌ها حاکیست هزاران نفر در رامات هاشارون در سرزمین‌های اشغالی برای تظاهرات تجمع کردند. بیش از ۲۰۰۰ نفر نیز در تقاطع کارکور در بزرگراه ۶۵ دست به تظاهرات زدند.

گفته می‌شود مذاکرات در مقر رئیس رژیم صهیونیستی تنها به عنوان یک ترفند نتانیاهو برای خرید زمان است. این رژیم یک رای تا تصویب اصلاحات قضایی فاصله دارد. 

سازمان دهندگان تظاهرات پیش از این نوشتند: «طرح کابینه برای غارت خزانه عمومی به نفع فساد سیاسی و به جای سرمایه گذاری برای رفاه شهروندان، گامی تعیین کننده برای تبدیل اسرائیل به یک رژیم دیکتاتوری است.» به گفته این معترضان «نتانیاهو همچنان از طریق مذاکرات فریبکارانه وقت خود را تلف می‌کند در حالی که ۱۴ میلیارد دلار از پول مالیات دهندگان را به متحدان سیاسی خود می‌دهد. این اقدامات فاسد به عنوان وسیله‌ای برای تسهیل اجرای قوانین دیکتاتوری عمل خواهد کرد».

این دور از تظاهرات به دنبال تصویب بودجه پیشنهادی کابینه توسط کمیته مالی و اظهارات اخیر وزیر دادگستری در مورد از سرگیری روند بازنگری قانون اصلاحات پس از تصویب نهایی بودجه در کنست صورت گرفت.

در هفته‌های گذشته، سازمان‌دهندگان تظاهرات شروع به گسترش دامنه اعتراضات کرده‌اند تا موضوعاتی فراتر از طرح بازنگری قضایی را پوشش دهند. با این حال، آن‌ها استدلال می‌کنند که ارتباط نزدیکی بین طرح بازنگری قضایی و بودجه جدید وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
از همین الان بوی گوشت کباب شده این 400نفر اوکراینی به مشام میرسه
آخرین اخبار