حمله یک قلاده گراز به کشاورز چابهاری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار از زخمی شدن کشاورز چابهاری بر اثر حمله یک قلاده گراز خبر داد.

اشرفعلی حسینی گفت: صبح امروز شنبه ۶ خردادماه، ساعت حدود سه بامداد، یکی از کشاورزان روستای کهنانی کش در حال سرکشی از مزارع کشاورزی خود بوده که مورد حمله گراز قرار گرفت.

وی ادامه داد: مصدوم، پیرمردی حدود ۵۹ ساله به نام «امام بخش راود» و اهل روستای کهنانی کش از توابع بخش درگس شهرستان باهوکلات است.

این مسئول تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار، بلافاصله به منطقه اعزام و با همکاری مردم محل، انتقال مصدوم به نزدیکترین مرکز بهداشت و درمان در منطقه انجام شد.

حسینی گفت: در معاینات اولیه مشخص شد که مصدوم دچار ترومای شکمی شده و براین اساس برای ادامه درمان به بیمارستان چابهار منتقل شد و هم اکنون بنا بر گفته پزشکان، حال عمومی وی مناسب و تحت مراقبت است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار بیان کرد: تخریب اکوسیستم‌ها و کاهش زیستگاه‌های مناسب و در دسترس حیات وحش، از بین بردن سایر جانواران وحشی که نقش مهمی در زنجیره غذایی دارند، تغییرات اقلیمی و خشکسالی وغیره، از علل وقوع اینچنین حوادثی است.

وی در پایان تصریح کرد: آموزش‌های لازم برای مقابله با آسیب ناشی از حملات جانوران زیانکار با هدف کمترین دخالت در نحوه زیست طبیعی حیات وحش شهرستان و کاهش احتمال آسیب از ناحیه آن‌ها به اراضی زراعی، انسان ودام را برای مردم روستا ارائه کرده واز کشاورزان خواستند تا برای کاهش خسارات وارده، اطراف مزارع خود را حصار بکشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار