اتباع ۲۴ کشور در اصفهان اقامت دارند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان گفت: اتباع ۲۴ کشور خارجی در اصفهان اقامت دارند که بیشتر آنها افغانستانی‌های مقیم اُستان هستند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان با بیان اینکه این اداره کل در ۴۲ محور، خدماتی را به اتباع خارجی بویژه افغانستانی های مقیم اُستان ارائه می‌دهد گفت: از نگاه کسانی که از بیرون نظاره‌گر امور اتباع خارجی ساکن در اصفهان هستند، شاید مهاجرین ساکن استان، تنها افغانستانی‌های مهاجر باشند اما اتباع ۲۴ کشور خارجی مختلف در اصفهان حضور دارند.

مهدی نادری افزود:بعد از افغانستانی‌ها، بیشترین تعداد اتباع خارجی مقیم استان به ترتیب شامل اتباع عراق، هند، پاکستان، سوریه، لبنان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها قرار دارند.

او گفت: علاوه بر اتباع مقیم اُستان، تعدادی دانشجوی خارجی نیز در دانشگاه‌های استان مشغول تحصیل‌اند که البته بیشتر آنها بصورت مجازی از خدمات دانشگاهی استفاده می‌کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان  افزود: بیشترین خدماتی که اتباع خارجی ساکن کشورمان دریافت می‌کنند مربوط به افغانستانی‌هاست و البته در قبال آن نیز برای ما کار و فعالیت می‌کنند.

نادری خاطرنشان کرد: ۱۲ شهرستان نطنز، فریدن، فریدونشهر، سمیرم، چادگان، خوانسار، دهاقان، نائین، گلپایگان، خور و بیابانک و اردستان و بخش‌هایی از شهرستان‌های آران و بیدگل دارای ممنوعیت تردد، اقامت و اشتغال برای اتباع افغانستانی هستند ولی اتباع قانونی و مجاز می‌توانند در ۱۶ شهرستان دیگر اُستان حضور داشته باشند.

او یادآور شد: خدمات ارائه شده به اتباع خارجی شامل حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و پزشکی و درمانی می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان گفت: از نظر اقامت و اشتغال، اتباع افغانستانی و بعد از آن اتباع کشورهای عربی، بیشترین حضور را در اُستان دارند و سرمایه‌گذاران زیادی نیز در بین آنان وجود دارند که دید کشورمان به آنها مثبت است.

نادری با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی متعدد به مهاجران خارجی یادآور شد: سال گذشته برای نخستین بار یادواره شهدای فاطمیون در اصفهان برگزار شد و این رویداد، نخستین واقعه اُستانی در این زمینه بود که مورد توجه جامعه خانواده شهدا و جامعه هدف قرار گرفت.

او یادآور شد: شهدای اتباع خارجی از مُدافعان حرم و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند و خانواده درجه یک این شهدا شامل پدر،مادر، همسر و فرزند طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی، تابعیت ایرانی دریافت می‌کنند.

منبع : ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
کارگران واستاد کاران ساختمانی رو بیچاره کردن
نرخ های الکی میدن که کارگیر ایرانی نیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
برید بیرون مزاحم های همیشگی
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۰:۲۸ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
فقط برید بیرون
Iran (Islamic Republic of)
توانا
۱۰:۲۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
به به چه افتخاری آدم عشق میکنه از این همه خوش بختی حالا چیکار کنیم خدایا مار و راحت کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
عامل بدبختی ایران و ایرانی افغانی
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۰۹:۲۵ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.لذا از این شعر پرمعنا نتیجه میگیریم که ملت دربند افغانستان نیز در اثر جنگ و خونریزی به کشورما پناه آور ده اند و خدا را خوش نمی آید آنها را بیرون کنیم‌.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
دلیل اینکه در چند شهرستان اجازه تردد و اقامت ندارن ولی در بقیه شهرهای استان این امکان رو دارن چی هستش ؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
تمام کارگر ایران بیکاره بزار بزن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
گرونی چه ربطی ی به افغان ها داره شما از هر فرصتی استفاده میکنین که به افغان ها فشار بیارین جوان های شما بی عرضه هستن مقصر افغان نیستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
جوونا بی عرضه نیستن م اایرانیاغریب پرست هستیم فک رمیکنیم هرکی لبخند زد آدم خوبی هست مثل شماها که با یه لبخند ایرانی و گول میزنید حالا چه اصراری داری ایران بمونی اگه با عرضه و کاری هستی برو افغانستان کارکن
Iran (Islamic Republic of)
قربانزاده
۰۸:۴۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اگه افغان ها برن شما گه بدبخت تر از قبل میشین این همه پول که سالانه از افغان ها میگیرن به اسم مالی
ات برای آبادی شهر خرج میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
شما تشریف ببرید پول به اندازه کافی هست که خرج شهر شود. به پول شما نیاز نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مشکل ما از آنجاست که عقب افتاده ترین و نادان ترین همسایه ها را داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام ما مردم اصفهان ازینکه این همه اتباع افغان در شهر مان هست اصلا راضی نیستیم چون به شدت باعث بی نظمی و گران شدن خانه ها و نبود کار شدند از مسئولان اصفهان خواهش می کنیم از ورود اینها به شهرمون جلو گیری کنند اصفهان شده پایتخت افغانستان و این چیز زیبا وباعث افتخاری نیست چون مردم همه ناراضی اند لطفا رسیدگی کنید...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۸ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
چه پولی مهاجری که فقط با یک دست لباس میاد با خونه ماشین حال کی کی رو به پول رسونده از تمام امکانات منابع انرژی برق گازاب مصرف میکنید بعد هم وطن خودمون اب نداره برید برا خودتون ماهم اب میفرستیم برا هم وطن طالبان غارنشین که دست انداخته سر هیرمند دوم اگر معدن دارد سرزمیمان ایران تا هرانچه به یک شهروند ایرانی میرسه به افغانی هم میرسه اما نمک خورده نمک دان میشکنید فک کردید کل دنیا گاز انقد ارزونه یا بنزین به مفت مفت لیتری ۳ هزار میفروشن یه سرچ بزنی معلوم میشه که اگه باشه فقط برای مردم ان کشور هست امابا این همه که نمک دان شکستن ما همچنان شما را مانند هم وطن خود میدانیم اما شما رگتان نمیجوشد و این همه خوبی را نادیده میگیرید رسم مهمانی ندانید نمک خورده نک دان شکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناصر
۰۸:۳۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
زمان شاه ملعون صدای چکمه ی فرانسویا و انگلیسیا و آمریکاییا و آلمانیا و بلژیکیا میومد تو‌کشور الا افغانیا و پاکستانیا و جیبوتیاییا و عراقیا و زامبیاییا و گواتمالاییا و سومالیاییا میاد.پیشرفت کردیم
Iran (Islamic Republic of)
الهام
۰۸:۲۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
دلیل نداره تابعیت ایران بگیرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
با توجه به مشکل بیکاری جوانان خواهشمندیم تمامی افغانی ها در سراسر کشور جمع آوری وبه کشور خودشان برگردانده شوند .
Iran (Islamic Republic of)
عف
۰۸:۴۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
ای کاش شدنی بود ولی افسوس که هیچ وقت افغانها رفتنی نیستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
توروخدا ولمون کنید دست از سرمون بردارید با این افغانیا یا ما از ایران بریم یا افغانیا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اینا را از شهر وکشورما بندازید بیرون بیچارمون کردن
آخرین اخبار