طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان هلال احمر قـم آغاز شد

طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان هلال احمر قـم با حضور مسئولان استانی در مرکز امور جوانان افتتاح شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان جمعیت هلال احمر استان قم، با حضور سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، رمضان‌خانی مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استانداری، محمد رضا بهرامی مدیرعامل، حجت الاسلام مهدی فقیه مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم، کارشناسان و اعضای فعال معاونت امور جوانان هلال احمر و سایر مسئولین استانی، در مرکز امور جوانان افتتاح شد.

در ابتدا مسئولین از نمایشگاه تشکیل شده از تولیدات هنرجویان کلاس‌های آموزشی مرکز امور جوانان هلال احمر قم که شامل کتاب‌های ترجمه شده توسط گروه مترجمان کلاس زبان انگلیسی، نقاشی، دارو‌های طبقه بندی شده در دوره داروشناسی، تولید محتوا‌های کلاس‌های کامپیوتر و گرافیک و دوخت‌های کلاس خیاطی بود، بازدید کردند.

در ادامه مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه مبارک کرامت، بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان قم یکی از جمعیت‌های برتر کشور در حوزه‌های آموزش و جوانان است. حضور جوانان داوطلب خوش فکر و خلاق در جمعیت هلال احمر و مجموعه مدیریتی استان از سرمایه‌های اصلی و افتخارات ما است.

محمد رضا بهرامی با اشاره به کسب رتبه برتر معاونت امور جوانان در دستگاه‌های اجرایی اوقات فراغت استان، گفت: در سال گذشته در معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر به ۴۴ هزار فراگیر آموزش داده شد و اعضاء در زمان کرونا و همچنین در اجرای برنامه‌های مناسبتی همچون نیمه شعبان و عید نوروز با انجام فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه خدمات ارائه کردند.

وی در تشریح ۱۳۰ کانون در مجموعه این معاونت، اظهار کرد: کانون‌های طلاب در حوزه‌های علمیه، آزاد، دانشجویی، دانش آموزی و غنچه‌های هلال احمر از کانون‌های تشکیل دهنده و فعال مجموعه هلال احمر هستند.

در ادامه، مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم گفت: آنچه برای جوانان به عنوان آیندگان این جامعه مهم است، شبهات و سوالات ذهنی است که نباید آن‌های را در ذهن خود نگه دارد. بر اساس یکی از توصیه‌های دینی باید برای خودتان استاد راهنما برگزینید تا شبهات برطرف شود و بدون استاد راهنما عمل نکنید چرا که استاد مانند چراغی در تاریکی است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی فقیه ادامه داد: در جوانی با یکدیگر رفیق باشید و برای حفظ آن، نکات مثبت و فضیلت‌های رفیق خود را بیان کنید تا موفق باشید.

وی افزود: نسبت به کشور خود بی‌تفاوت نباشید و به آن اهمیت دهید. فعالیت‌های فرهنگی شما بسیار نمود دارد. خلقیت ما از خداست. برای موفق شدن باید به او توسل و توکل کرد و معنویت را بزرگ دانست تا بتوان به بی‌نهایت رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم بیان کرد: عضویت در جمعیت هلال احمر ارزشمند و باعث افتخار و فعالیت در این نهاد ارزشی برمبنای اعتماد است. سرمایه‌های اجتماعی هلال احمر باعث پیشبرد اهداف والای آن می‌شود و نام آن با افتخار در کنار دستگاه‌ها و تشکل‌های فعال جهادی قرار می‌گیرد.

سید مهدی قریشی با تقدیر از فعالیت‌های هلال احمر حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت در سال گذشته، اظهار کرد: هلال احمر قم جزء نهاد‌های برتر کشور محسوب می‌شود و امیدواریم با تلاش شما این امر مضاعف شود.

وی افزود: یکی از نکات مثبت هلال احمر، عدم محدودیت سنی برای عضویت و حضور و فعالیت افراد با تجربه در آن است. کادرسازی در هلال احمر بسیار مؤثر می‌باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم در ادامه گفت: جوانان و نوجوانان باید از طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت به خوبی استفاده کنند. مسئله تیم سازی در مجموعه جمعیت هلال احمر باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و فعالیت‌ها با مشارکت یکدیگر انجام شود. موفقیت‌های کارآفرینان نامدار نیز حاصل تلاش‌های تیم آن‌ها در جوانی بوده است.
 
سید مهدی قریشی تصریح کرد: حضور جوانان در برنامه‌های هلال احمر به ویژه طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت، به روند اجتماعی شدن سرعت می‌بخشد و می‌توان آن را از جمله رسالت‌های این مجموعه دانست و باید فرهنگ کار آن تقویت و جدی گرفته شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار