رشد ۱۲درصدی ارزش کالا‌های صادراتی از گمرکات استان کرمانشاه

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از رشد ۱۲درصدی ارزش کالا‌های صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان در دو ماهه امسال خبر داد.

علی اصغر عباس‌زاده سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه در دو ماهه اول امسال ۴۶۶ میلیون و ۹۵۸ هزارو ۹۴۸ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۱۹۲ هزارو ۵۹۳ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده، گفت : این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۲ درصد و از حیث وزن رشد ۱۸ درصدی داشته است.

وی عمده کالا‌های صادراتی از طریق گمرکات استان را شامل میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف اعلام کرد.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه اشاره‌ای به آمار دو ماهه واردات گمرکات استان داشت و افزود: در این مدت در مجموع سه میلیون و ۵۱۵ هزارو ۸۴۸ دلار کالا به وزن ۲۶۸ تن از طریق گمرکات کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۳۰ درصد و از حیث وزن ۸۹ درصد کاهش داشته است.

عباس زاده عمده کالا‌های وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را پرایمری ریفرمر، دستگاه تولید لبنیات و دیزل ژنراتور، سایبان باغبانی، کاتالیست تری اتیل آلومینیوم و ... عنوان کرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.