۲ نکته درباره آزادی اسدالله اسدی؛ وقتی اپوزیسیون سرکار است! + فیلم و تصاویر

در روابط بین الملل اصالت با قدرت است، همین قدرت مقاماتِ پایتختِ ناتو را مجبور به آزادی اسیر ایرانی کرد.

اسدالله اسدی پس از ۱۷۸۹ روز اسارت آزاد شد. این دیپلمات کشورمان که در تاریخ نهم تیر ۱۳۹۷ با طراحی تل آویو و برخی سرویس‌های امنیتی پیمان ناتو در آلمان گروگان گرفته شد و پس از آن به بلژیک منتقل شده بود، روز گذشته جمعه پنجم خرداد ۱۴۰۲ وارد تهران شد.

دو نکته وجود دارد:

۱: وقتی اپوزیسیون با سراب براندازی در بروکسل سرکار می‌رود!

بلژیک پایتخت ناتو است. پس از آشوب‌های پاییز ۱۴۰۱ شاهد تحرکات بسیاری در سوی بروکسل علیه نظام و سپاه به عنوان رقیب ناتو در منطقه غرب آسیا بودیم. «حاجا لحبیب» وزیرخارجه بلژیک روز ۱۵ مهر به نشانه همبستگی با پروژه آشوب در ایران، مو‌های خود را در پارلمان بلژیک قیچی کرد.

همان روز ویدئویی تحت عنوان «حمایت وزرای خارجه بلژیک، آلمان، کانادا، فرانسه، سوئد، اسپانیا و شیلی از اعتراضات زنان ایرانی» منتشر شد. «حاجا لحبیب» در این ویدئو گفت: «ما صدای خود را به همراه صدای مردم ایران بلند می‌کنیم. سرکوب باید پایان یابد. حقوق زنان باید محترم شمرده شود.»

پیام وزرای خارجه 7 کشور  برا معترضان

روز ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ تصویری از حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ منتشر شد که طی آن، وزرای خارجه زن یازده کشور مغولستان، آندورا، آلمان، بلژیک، آلبانی (پایگاه مجاهدین خلق)، لیختنشتاین، کانادا، ایسلند، اسلوونی، فرانسه و کوزوو در حمایت از زنان ایرانی، سلفی گرفتند.وزیر خارجه بلژیک در جمع سلفی حمایتی از زنان ایران!

وزیر خارجه بلژیک در جمع سلفی حمایتی از زنان ایران!

دولت بلژیک روز یکم اسفند ۱۴۰۱ تجمعی را در بروکسل (پایتخت بلژیک) برنامه ریزی کرد که طی آن، تعدادی از معارضین نظام خواستار قرار گرفتن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا شدند. حاضرین در این تجمع از نقاط مختلف اروپا به صورت اتوبوسی عازم بروکسل شدند تا نمای تظاهرات شکل بگیرد.

راهپیمایی بروکسل

روز ۲۹ اسفند نیز نوبت به تجمع سازمان تروریستی مجاهدین خلق در بروکسل رسید. ستون پنجم ارتش صدام پلاکارد‌هایی ناموزون از نقل قول ادعایی مسعود رجوی خیالی تحت عنوان: «نه شاه، نه شیخ. خط قرمز شورای ملی مقاومت و مجاهدین و مرزبندی ملی و تاریخی ایرانیان در انقلاب دموکراتیک نوین!» در دست گرفته بودند و آرمان خود را به یاد سلسله ترور‌های دهه شصت، سلاح گرم معرفی کردند.

در تمام روز‌هایی که اپوزیسیون گمان می‌کرد دولت‌های اروپایی نظیر بلژیک (پایتخت اتحادیه اروپا و مقر پیمان نظامی ناتو) شانه به شانه آنان به جنگ جمهوری اسلامی آمده است، مقامات پایتخت‌های غربی نظیر بروکسل سرگرم مذاکره با همتایان خود در تهران بودند. نتیجه یکی از این مذاکرات ختم به آزادی اسدالله اسدی از اسارت شد. «حاجا لحبیب» وزیر امور خارجه بلژیک در ماجرای دیپلمات ایرانی از «۱۵ ماه دیپلماسی متمرکز و مدبرانه» خبر داد.

۲: دعوای اپوزیسیون خودخوانده وارد مرحله جدیدی شد

نشستی اوایل فروردین در کانادا تشکیل شد که «اسماعیلیون»، «علینژاد»، «بنیادی» و «پهلوی» در آن شرکت کردند. اسماعیلیون در میانه جلسه بر ضرورت توجه به دادخواهی آنچه بازماندگان اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق نامید، تاکید کرد. این اظهارات او زنده در اینستاگرام پخش می‌شد و بلافاصله با واکنش منفی یاسمین پهلوی (همسر رضا پهلوی) روبه‌رو شد و این واکنش بلافاصله به موجی از واکنش‌های مثبت و منفی را از سوی اپوزیسیون خودخوانده به همراه داشت.


بیشتربخوانید


اسماعیلیون فراموش کرده بود که وجه مشترک رژیم پهلوی با جمهوری اسلامی، دشمنی با سازمان تروریستی مجاهدین خلق است. البته، رضا پهلوی نیز غیرت مقتضی را نداشت که در آن جلسه، به حمایت از پدرش در مقابل اسماعیلون برخیزد.

به یک ماه نکشید که ائتلاف شش نفره پهلوی، اسماعلیون، علینژاد ، بنیادی، عبادی و سرکرده یکی از گروه‌های تروریستی به نام عبدالله مهتدی متلاشی شد. اسماعیلیون در گفتگو با ایران اینترنشنال، علت فروپاشی ائتلاف مهسا را دیکتاتوری پهلوی عنوان کرد. همین عبارت مقدمه‌ای بر منازعه طیف پهلوی و طیف اسماعلیون در وقایع بعدی نظیر تجمع لندن شد.

روز نهم اردیبهشت تعدادی از تجزیه طلبان در لندن علیه سپاه پاسداران تجمع کردند و سخنران این جمع «حامد اسماعیلیون» بود. این تجمع تحت الشعاع شعار‌های اعتراضی طیف پهلوی علیه اسماعیلیون قرار گرفت. طرفداران پهلوی معتقدند که اسماعیلیون نفوذی سپاه در میانه اپوزوسیون است. فلذا با شعار «حامد سپاهی» به استقبال اسماعیلیون رفتند. طرفداران اسماعلیون نیز در پاسخ انگشت میانی خود را نشان طرفداران پهلوی دادند.

روز ۳۰ اردیبهشت تجمع دیگر در لندن شکل گرفت. در این تجمع اتفاقی رخ داد که تا چند روز فضای مجازی را درگیر خود کرد. ماجرا از این قرار بود که یکی از معاندان نظام به نام محمدرضا عالی پیام (ملقب به هالو) از سوی طرفداران پهلوی مورد تعرض جنسی قرار گرفت.

او با شبکه تروریستی اینترنشنال مصاحبه‌ای انجام داد و شرح ما وقع را گفت. در بخشی از این مصاحبه مجری به عالی‌پیام گفت: «آیا حملات فیزیکی به شما جنسی بوده است؟» او نیز در پاسخ می‌گوید: «بله هفت بار!». عالی پیام در ادامه گفت که منتظر بودیم، طرفداران پهلوی تهران را فتح کنند، اما ماتحت هالو را فتح کردند!
 

مصاحبه عالی پیام با اینترنشنال

طیف پهلوی بر این باور است که «محمدرضا عالی پیام» نقش یک ضد نظام را بازی می‌کند و در واقع نفوذی نهاد‌های امنیتی نظام در تجمعات خارج از کشور، برای برهم زدن بازی سلطنت طلبان است. ویدئوی زیر مربوط به یکی از سلطنت طلبان حاضر در تجمع ۳۰ اردیبهشت است.

شاهین نجفی، از طرفداران پهلوی نیز ماجرای تعرض جنسی را زیر سوال برد. او در فایل تصویری گفت: «ما از حق ماتحت شما دفاع می‌کنیم (!) ... من از ب**ن شما دفاع می‌کنم. اما شما چرا به درستی از ماتحت خود دفاع نکردید؟! باید به این سوال پاسخ داد: چطور به شما هفت بار [تعرض جنسی شد؟]در چه اندازه‌ای، چگونه و با چه فشاری [تعرض شد؟!]»شاهین نجفی

شاهین نجفی

ایرج مصداقی از دیگر طرفداران پهلوی در یک گفتگوی تصویری پیرامون همین موضوع می‌گوید که شبکه اینترنشنال دارای ماموریت برای هدف قرار دادن پهلوی است. او در این ویدئو گفت: «چرا اینترنشنال پشت ماجرای [عالی پیام]آمد؟ ایران اینترنشنال یک پروژه دارد و آن، زدن شاهزاده رضا پهلوی است. یک روز وحید بهشتی رو به عنوان رهبر جنبش به طاق آسمان می‌چسباند، یک روز این سناریو را با اسماعیلیون جلو می‌برن، یک روز با مسیح علینژاد ... حالا باید ببینم نفر چهارم کیست؟»

ایرج مصداقی

ایرج مصداقی

«کامبیز فروهر» همسر مسیح علینژاد نیز در صفحه توئیتری خود رضا پهلوی را فردی خواند که از سوی جمهوری اسلامی باد شده است. او در این توئیت نوشت: «جمهوری اسلامی عاشق اپوزسیون تشریفاتی ست و چه بهتر که این اپوزسیون را بتواند گرز کند برای زدن توی سر دیگرانی که خار چشمش هستند؛ و برای همین شروع کردند به باد کردن بیش از اندازه رضا پهلوی.»

 ایرج مصداقی
توئیت همسر علینژاد علیه پهلوی

«اکبر گنجی» از اصلاح طلبان فراری توئیت فروهر را تخطئه کرد و با لحن کنایه آمیز درباره رضا پهلوی نوشت: کامبیز فروهر- شوهر مسیح علی نژاد- در توئیتی «دوپینگی اسرائیل» را اپوزسیون تشریفاتی و باده کرده‌ی جمهوری اسلامی به شمار آورد.

توئیت گنجی

مجری شبکه تروریستی اینترنشنال روز سوم خرداد در صفحه توئیتر خود پیرامون تهدید تجاوز جنسی از سوی طرفداران پهلوی نوشت: «در این دو روز ده‌ها پیام و کامنت جنسی و جنسیتی گرفته‌ام، از تهدید به تجاوز تا فحش‌های رکیک جنسی و … برای شمایی که از حقوق زنان می‌گویید بعضی را بدون مشقت و پی‌گیری خاصی از همان چندتایی که آن وسط به چشمم خورده «گلچین» کرده‌ام. به تازگی مبحث فحش‌های جنسی و جنسیتی و ادبیات جنسیت‌زده برای برخی مهم شده، گفتم از چشمشان دور نماند.»
 

صارمی توئیت


معارضان خارج نشین به ۲ طیف تقسیم شده‌اند. طیف طرفداران پهلوی و طیف ضد پهلوی. اکنون منازعه جبهه معارضه، پس از آزادی اسدی، وارد مرحله جدیدی شده است و برخی رضا پهلوی را عامل این شکست دیپلماتیک معرفی کرد!

اشاره این طیف به صحبت‌های رضا پهلوی در جمع تعدادی از نمایندگان پارلمان بلژیک در تاریخ نهم اسفند ۱۴۰۱ است که طی آن، سازمان مجاهدین خلق را یک فرقه و تروریست خواند که در جنگ ایران و رژیم صدام با سربازان ایران جنگیدند و در بمباران شیمیایی حلبچه دخیل بودند. پهلوی در میانه این صحبت‌ها به صورت ناخواسته از لفظ انقلاب ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) یاد کرد.

یکی از معارضین کردتبار پس از آزادی دیپلمات ایرانی در صفحه توئیتری خود نوشت: «رضا پهلوی در نشست پارلمان بلژیک ... جادە صاف کن سپاه قدس شد. آیا بازهم شک دارید کە ایشان حامی و پشتیبان سپاه است؟»

این فرد در توئیتی دیگر نوشت: «اون کسی کە در بلژیک علیە مجاهدین خلق سیاه نمایی می‌کرد و دریا صفاییِ بچە ساواکی حرفاش تائید میکرد، کی بود؟ تو مهرەی سوختەی سپاه پاسدارانی دیگە دستت برای همە رو شدە. #رضا-تفرقه»

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی اکبر
۰۱:۲۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
از کسانیکه ی روز با صدام سر یک سفره بودند و در وطن فروشی شهره اند و دست نجسشان به خون ۱۷ هزار نفر از مردم سرزمین مادریشان آغشته است و بر ملاکردن پیشرفتهای هسته ای کشورشان را افتخار خود میدانند چه انتظاری هست ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
چقدر قیافش کریهه این نماینده بلژیک..مثل معصومه علی‌نژاد هست.واقعا اینا جز دشمنی علیه مردمشون و مملکتشون کار کردن..۴۴ سال جنگ تحریم فشار اسیر جانباز کمبود گرانی ترور بمب شیمایی شهید ویرانی یتیمی ول کردن رفتن الان یاد وطن افتادن..اون احمق ابی دماغ مطرب که میاد بی احترامی میکنه به رای مردم و ریس جمهور ایران یک ریال کمک کرده زمان جنگ که جوان ها رفتن جلو دشمن؟ یبار شد برن نه به تحریم بگن،ترور بگن،وو ،کمک بخور تو سرشون .ما کمک نخواستیم لااقل مرد باشن.مزدوری و خیانت نکنن.باعث خنده دشمنی که از زمان امیر کبیر داره تا الان جنایت دسیسه میکنه نشن..بخدا اگر دلشون هوای وطن کرده مثل آدم بیان بگن تعهد بدن ملت ایران بسیار بخشنده هست.همون منافق ها که خون ریختن توبه کردن الان اینجا زندگی میکنن.ولی یک سری شون آواره هستن و بدبخت..ایران و ایرانی و دین اسلام و آزادگی و هر دینی داری و انسان هستی اون زنده باد
Iran (Islamic Republic of)
فاسانا
۱۴:۲۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
دست مریزاد سربازان گم‌نام امام زمان﴿عج﴾؛ خوشمان آمد
قابل توجه هنجارشکنهایی که هنوز از خواب بیدار نشدن و فکر می کنم دور دور اوناست...زرشک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
واي به روزي كه اين جماعت بي ابرو نفوذي در ايران داشته باشه و بتونه توي اين مملكت ياركيري كنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
دمشون گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
عجب! آدم یاد لورل و هاردی می افته
Iran (Islamic Republic of)
ج
۱۰:۱۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
وطن فروشها صف کشیدند خائن کثیف بی پدرومادر بخاطر دوتا دلار ابروی ایرانی فارسی زبانها را هم بردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
نگران نباشید فقط نگران قبر حساب شروع دردناک بترسید فقط ا... بترسید مهم شیوه خوب عمل کنید مردم آموزش دهید و کشورهای عربی و همسایگان آموزش و هماهنگ فقط قرآن برنامه دقیق و توجه کامل کنید مردم جهان پخش کنید مهم است تا بی پایان
اسرائیل زود نابود می‌شود بهتر است مسجد الاقصی مواظب باشید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
تو کجا درس خوندی با این انشاء ت؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
چه متن عجیبی ادم مشکوک می شه
Iran (Islamic Republic of)
محمد از ایران بزرگ
۰۰:۰۵ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
عمو جون شما احیاناً خونه تون بغل دست تلگرافخانه نبوده؟؟؟ آخه فقط مونده آخر هر بند بنویسی نقطه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خیلی طولانی بود...حوصله نداشتم بخونم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
گرارش مفصلی بود دستتون درد نکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
اون پشتی تو عکس خانم ها با نماینده ها هم قبلا سلفی داشته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
الله تک تک اینها خائنین غرب گدای وطن فروش را رسوا و نابود کنه.
آخرین اخبار