توله پلنگ کشف شده در طارم به حیات وحش تهران منتقل شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست زنجان گفت: یک قلاده توله پلنگ در منطقه خرمنه سر طارم کشف و به مرکز حیات وحش در پارک پردیسان تهران منتقل شد.

محمدرضا یافتیان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: شب جمعه پنجم خرداد جاری محیط بانان شهرستان طارم در جریان حضور یک قلاده بچه پلنگ در دربند باکلور واقع در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم قرار گرفتند.

به گفته وی، بلافاصله تأمین امنیت و مراقبت از بچه پلنگ به صورت نامحسوس در دستور کار قرار گرفت تا در صورت امکان پس از مراجعه مادر توله به فرزند خود او را به محل امنی منتقل کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه پس از ساعاتی پلنگ مادر مراجعه نکرد و در منطقه نیز مشاهده نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان ادامه داد: تلاش ها و مراقبت‌های برای دور نساختن این توله از مادر و زیستگاه خود جواب نداد و به ناچار با هماهنگی های صورت گرفته توله به زنجان منتقل شد.

وی اظهار کرد: پس از انجام اقدامات اولیه و تغذیه دستی طبق مشورت متخصصین، توله پلنگ که طبق شواهد پنج روزه است به مرکز تیمار و بازپروری حیات وحش پارک طبیعت پردیسان تهران منتقل شد.

یافتیان یادآور شد: منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم یکی از بهترین زیستگاه های پلنگ در کشور بوده و در طی سالیان گذشته توسط محیط بانان و ساکنان جوامع محلی مشاهده و حضور این گونه ارزشمند در منطقه ثبت شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.