عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ؛

ارتباطات بین‌المللی ایران گسترده شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ارتباطات جهانی بیش از هر زمانی در دولت سیزدهم بهتر شده لذا ارتباط ایران با همسایگان و قدرت‌های بزرگی که آمریکا و اروپا هم دنبال ارتباط‌گیری با آنها هستند، گسترده‌تر شده است.

محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  شامگاه شنبه در یادواره شهید "محمدرضا فرهادی" تنها شهید خبرنگار خراسان جنوبی که در بیرجند برگزار شد گفت: آمریکا ناگزیر است که به چین نزدیک شود اما در خلاء این قدرت فرصت برای کشورهای جهان سوم و آزادیخواه فراهم شده است اگرچه هنوز عده‌ای اعتقاد دارند باید به سراغ آمریکا برویم.

او افزود: برخی رسانه‌ها نیز به گونه‌ای این حرف باطل را دامن می‌زنند که باید آینده خود را به ایالات متحده آمریکا گره بزنیم تا به موفقیت برسیم اما واقعیات جامعه آمریکایی نشان می‌دهد که رقبای آن در حال پیشی گرفتن از این ابرقدرت هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جهان به سمت ارتباط چند کشور پیش رفت و ایران هم در این ارتباطات حضور دارد لذا برای دولت سیزدهم افتخار بزرگی است که در اجلاس شانگهای حضور یافت آن هم مجلسی که یک سوم اقتصاد جهان در آن است لذا نیازی به دلار نداریم که نوسانات آن را بررسی کنیم.

او ادامه داد : با این وجود عده‌ای از طریق رسانه تلاش دارند به ایالت متحده آمریکا و مسائل ارز و دلار تنفس مصنوعی بدهند.

صفار هرندی با ابراز امیدواری به اینکه قدرت پنهان جمهوری اسلامی بزودی به جهان ثابت شود گفت: صدها شرکت دانش بنیان تلاش دارند بدون تعلق داشتن به خارج، نیازهای خود را در داخل تامین کنیم و هرچه امکان آن در داخل نباشد نیز از مسیر عزت به دست بیاید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دشمن طوری فضاسازی رسانه‌ای می‌کند تا توهم ایجاد شود تنها راه چاره ارتباط با آمریکاست اما مسائل کشور در حال حل شدن بوده و با عملکرد درست می‌توان از سد گرانی‌ها هم عبور کرد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم دلسوز ملت است افزود: رئیس جمهور به شکل جهادی در حال تلاش است و آمادگی خدمت به مردم و صداقت در وعده از شاخصه‌های این دولت است لذا در انعکاس واقعیت‌ها باید تلاش کرد.

او قدرت رسانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: با علم به این کارکرد مهم رسانه می‌توانیم بر فضاسازی‌های خطرناک دشمن غلبه کنیم و در شرایط فوق‌العاده به رتبه‌های بالاتر برسیم.

صفار هرندی با اشاره به رتبه اقتصاد ایران در دنیا گفت: قطعا مسیری که در سال‌های اخیر شروع شده، سرعت رشد به گونه‌ای خواهد بود که تبدیل به ابرقدرت خواهیم شد اگرچه به لحاظ نظامی ابرقدرت شناخته شده‌ایم اما این اتفاق در ساحت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هم دور از انتظار نیست.

او افزود: ایران به نقطه‌ای رسیده که هم خود هم دیگر ملت‌ها را حفظ می‌کند، امروز دست پرورده‌های جمهوری اسلامی خود معلم و راهبر شده‌اند و تاثیر فراوانی از رهبر جمهوری اسلامی و مریدان رهبری گرفته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اگرچه هنوز اشکالات در درون نظام به دولت، مجلس و دستگاه قضا وارد است اما باید درصدد رفع آن باشیم و رهبر معظم انقلاب هم همواره به این موضوع تاکید دارند.

او گفت: تیم اقتصادی دولت به تدریج در حال اصلاح امور است و امیدواری برای ایجاد انسجام و یکپارچگی وجود دارد زیرا پراکندگی مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

صفار هرندی عنوان کرد: با همه مشکلات موجود اما جمعیتی که امسال لحظه تحویل سال در حرم مطهر امام رضا (ع) جمع شدند، نشان می‌دهد آینده از آن مردمی است که پیرو ولایت هستند و حق بر همه مشکلات غالب خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: خوف و حزن دو رنج بزرگ برای انسان است و همواره در زندگی آن دنیا برای رهایی از این رنج‌ها وعده داده شده، شهید فرهادی به عنوان شهید خبرنگار نقش‌آفرین بوده که افراد را به مسیر ثواب، حق جویی و حق گویی دعوت کرده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وادی بدون ترس و اندوه جایی است که انسان به یگانگی خداوند ایمان داشته باشد لذا در همین دنیا نیز می‌توان از این دو رنج ایمن بود و تعداد کسانی که این مقوله را باور کردند در دفاع مقدس زیاد بود اما مسیر حق شناسی تمام نشده است.

او  با اشاره به وجود مشکلاتی از قبیل تهدید، تحریم، کمبود و فشارهای چند جانبه به کشور که موجب سخت شدن زندگی مردم شده است گفت: دشمن اعتراف کرده همه این راه‌هایی که در مورد ایران پیموده‌ایم به نتیجه نرسیده زیرا این مردم به نقطه‌ای رسیده‌اند که تهدید در آنها اثرگذار نیست.

صفار هرندی بیان کرد: این همان چیزی است که علمای علم سیاست و روابط بین‌الملل به آن شرایط بازدارندگی می‌گویند لذا دشمن به جایی رسیده که از شرارت‌های خود مایوس شده است.

او با اشاره به اینکه بخشی از بازدارندگی محصول سلاح‌هایی است که دشمن از آن نگران است افزود: همین موشکی که اخیرا رونمایی شد از همه رادارهای دشمن عبور می‌کند لذا در این شرایط دست به شرارتی نمی‌زند که پاسخ آن سنگین باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اما آنچه حضرت امام خمینی (ره) از آن به عنوان فتح الفتوح یاد می‌کند، رشادت‌هایی است که رزمندگان بدون ترس به دل جنگ می‌زدند و سهم یکایک شهیدان از سهم همه موشک‌ها بالاتر است؛ پای کسانی به جبهه باز شد که قبل از آن چون و چرا داشتند اما وقتی یک شهید به محله‌ای می‌آمد مهمترین کارش دعوت بود.

او  با اشاره به اهمیت رسانه ادامه داد: امروز اهمیت واقعه‌ای که اتفاق افتاده نسبت به تفسیر آن کمتر است لذا چگونگی پیامی که از آن اتفاق ساخته می‌شود، اهمیت دارد و رسانه‌ها متضاد با واقعیت هم می‌توانند اقدام کنند.

صفار هرندی گفت: وقایع پاییز سال گذشته که کسانی در کف خیابان با مدافعان امنیت وارد نبرد و جنگ شده بودند آن هم کسانی که اعتقاد داشتند باید کشته شوند تا آسیبی به کسی نرسد و مهمترین هدف آنها استقرار امنیت بود اما این وقایع را طوری جلوه دادند تا نیروهای مدافع امنیت قاتل معرفی شوند.

او افزود: در همه معرکه هایی که سال‌ها به آن مبتلا بودیم جوانان پیرو خط ولایت مظلومانه زیر ضربات اراذل و اوباش جان فدا می‌کنند و مظلومیت این شهدا زمانی مضاعف شد که برخی رسانه‌های معاند آنها را متعارض معرفی کردند که به سزای خود رسیدند و متاسفانه خیلی افراد باور کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رسانه‌های معاند واقعیت را دگرگون جلوه می‌دهند لذا جای شهید و جلاد عوض می‌شود پس چاره این است از جایی که گزیده می‌شویم باید هوشیار شویم.

او با تاکید بر فعال شدن بیش از پیش رسانه‌های رسمی در کشور گفت: باید اعتماد را در قشرهای وسیع جامعه ایجاد و علاوه بر رسانه ملی دیگر رسانه‌ها را هم فعال کنیم.

صفار هرندی افزود: امروز خوشبختانه هر انسانی توانایی این را دارد که مثل رسانه رفتار کند و اصطلاح "انسان رسانه" جا افتاده است، گاهی یک فرد در فضای مجازی از رسانه‌های متعارف تاثیرگذاری بیشتر و دنبال کننده زیادی دارد اما باید در این فصا به دنبال حرف حق باشیم.

او تصریح کرد: با همت نیروهای انقلابی دعوت به سوی حق شروع شده و دشمن هم از این موضوع هراس دارد لذا از اثر این رسانه‌های انقلابی نگران هستند که مبدا پیام حاج قاسم سلیمانی به جوامع غربی هم برسد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اسلام ستیزی دشمن گفت: علیرغم همه هرزگی‌ها اما کتاب قرآن و مکتب اسلام پیروانی پیدا کرده و دور نیست که غلبه جمعیتی در کشورهای اروپایی با مسلمانان باشد و این اثر رسانه است.

او افزود: اگر مسیرهای عادی رسانه‌های انقلاب قطع شود باز هم افراد اثرگذار هستند لذا هر فردی در جامعه انقلابی می‌تواند یک پیام رسان تاثیرگذار باشد.

صفار هرندی عنوان کرد: دلایل و نشانه‌های غلبه جریان حق در جهان پیدا شده که برخی کشورها پیشنهاد رابطه استراتژیک به ایران بدهند و تعریف آنها از این رابطه این است که هر اتفاقی در جهان بیفتد تاثیری در ارتباط با ایران نگذارد.

اولین یادواره شهید خبرنگار خراسان جنوبی با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، جمعی از مسوولان و اهالی رسانه در سالن همایش‌های امام علی (ع) مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد.

محمدرضا فرهادی متولد سال ۱۳۴۸ در بیرجند است که خرداد سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید و مزار این شهید رسانه در گلزار شهدای بیرجند است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.