طرح مبارزه با ملخ بومی و شکم بادمجانی در ۴۵۰ هکتار از اراضی اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:طرح مبارزه با ملخ بومی و شکم بادمجانی در ۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع استان اصفهان اجرا شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: این طرح در ۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع شهرستان‌های کاشان، لنجان، سمیرم، تیران و کرون، شاهین‌شهر و میمه توسط تیم‌های حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان اجرایی شده است.


منصور شیشه‌فروش افزود: تاکنون گزارشی از هجوم ملخ‌های صحرایی در استان نرسیده و عملیات پایش و مراقبت در سطح ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی و مراتع استان انجام شده است.


او گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۵ هزار و ۳۳۱ هکتار مبارزه با آفت سن غلات از طریق عملیات زمینی با پهپاد در سطح اراضی کشاورزی استان انجام و مبارزه با علف‌های هرز مزارع در ۶۰ هزار هکتار عملیاتی و ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در برابر آفات پایش شده است. اعتبار تخصیص‌یافته در بخش مبارزه با آفات و امراض نباتی ۵۰ میلیارد ریال بوده است.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به بازدید از مزارع و مراتع آلوده به آفت ملخ شهرستان لنجان در هجدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری تصریح کرد: با توجه به بازدید از دره‌ها و مکان‌های نمناک تراکم ملخ در هر مترمربع ۱۵ تا ۲۰ عدد در سنین پورگی متفاوت یک تا سه و در سایر نقاط پراکندگی نرمال سه تا پنج عدد ملخ در هر متر مربع گزارش شد، همچنین هماهنگی‌های لازم با مسئول مربوطه، برای بازدید و محاسبه دقیق زمان مبارزه، روز سه‌شنبه، نوزدهم اردیبهشت‌ماه تعیین شده بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.