در فضای تنش‌های شدید در این کشور

حمله سایبری به پایگاه‌های اینترنتی دولت سنگال 

دولت سنگال جمعه و شنبه هدف حمله سایبری قرار گرفت که تعداد زیادی از پایگاه‌های اینترنتی رسمی را از دسترس خارج کرد.

این حمله سایبری در فضای تنش‌های شدید در این کشور و در حالی که ۹ ماه به انتخابات ریاست جمهوری مانده است، صورت گرفت.

این یکی از نخستین حملات از این دست در سنگال است. اداره تنظیم مقررات مخابرات سنگال ماه اکتبر پارسال (۲۰۲۲) هدف حمله سایبری قرار گرفته بود، اما کارشناسان این حمله را به گروهی از هکر‌ها نسبت داده بودند که شرکت‌ها را برای باج گیری هدف قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از داکار، این بار، حساب کاربری میستریوس تیم او @MysteriousTeamO که ادعا می‌کند وابسته به گروه هکر‌های آنونیموس Anonymous (ناشناس) است در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت از کار انداختن پایگاه‌های اینترنتی دولت سنگال را برعهده گرفت و خاطر نشان کرد برای نشان دادن «همبستگی» با جنبش اعتراضی کنونی بر ضد ماکی سال، رئیس جمهور این کار را انجام داده است. 

همزمان، عثمان سونکو، سیاستمدار مخالف که برای دفاع از صلاحیت خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ درگیر زورآزمایی با دولت شده است، به راهپیمایی پرخطر در جنوب کشور که جمعیتی از هواداران جوان پرشور را به خود جلب کرده است، ادامه می‌دهد. این راهپیمایی اغلب با درگیری با نیرو‌های امنیتی همراه است. 

عبدو کریم فوفانا، سخنگوی دولت، به وجود این حمله را که به صورت از کار انداختن شبکه با فرستادن حجم عظیمی از ترافیک اشباع کننده پهنای باند صورت گرفت، تایید کرد. او در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که سازمان مدیریت این حوزه تیم‌های خود را برای بازگشت به حالت عادی "در اسرع وقت" بسیج کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار