پیگیری جدی توسعه بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان کرمانشاه

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه از پیگیری جدی توسعه بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان استان در سال جاری خبر داد و گفت : در این راستا بدنبال راه اندازی دفتر توسعه صادرات محصولات دانش بنیان در عراق هستیم.

سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه یکی از اولویت‌های مهم پارک علم و فناوری کرمانشاه را بازارسازی برای محصولات دانش بنیان و فناورانه عنوان کرد و گفت : به همین منظور هم در داخل و هم در خارج از کشور در پی توسعه بازار این محصولات هستیم.

وی از افزایش ۵۰ درصدی صادرات محصولات دانش بنیان و فناورانه استان در سال گذشته خبر دادو افزود: خوشبختانه سال گذشته میزان صادرات محصولات تولیدی واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان تحت حمایت پارک از یازده میلیون دلار به ۱۷.۲ میلیون دلار رسید و باید بتوانیم این روند روبه رشد را ادامه دهیم.

آزادی گفت: به همین منظور، راه اندازی دفتر توسعه صادرات در کشور عراق در دستور کار قرار گرفته و امسال راه اندازی می‌شود. این دفتر یک درگاه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه و دانش بنیان نه تنها برای استان کرمانشاه، بلکه برای سراسر کشور خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه ارتباط با اتاق بازرگانی ایران را راه دیگری برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان عنوان کرد و افزود: در تلاشیم تا از طریق همکاری با این نهاد بتوانیم زمینه صادرات محصولات دانش بنیان را بیش از پیش تسهیل کنیم.

وی حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی را راهکار دیگر برای معرفی محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور و توسعه بازار این شرکت‌ها عنوان کرد وافزود: در همین راستا شرکت‌های دانش بنیان و فناور تحت حمایت پارک سال گذشته در ۱۳ نمایشگاه استانی، ملی و بین المللی شرکت کردند.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان و فناور محور اصلی برنامه‌های امسال پارک خواهد بود گفت: در همین راستا برگزاری ۱۰۰ رویداد را در سال جاری برنامه ریزی کرده ایم که این رویداد‌ها با اولویت و محور توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان و فناور برگزار خواهد شد.

آزادی توسعه بازار محصولات فناورو دانش بنیان را گام موثری در تحقق شعار سال عنوان و تصریح کرد: برای رشد تولید باید سراغ محصولات دانش بنیان و فناور برویم و رشد تولید این محصولات و توسعه بازار فروش آن‌ها با توجه به تامین نیاز کشور در حوزه‌های مختلف اثرگذاری قابل توجهی بر مهار تورم خواهد داشت.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه راه اندازی مرکز پروژه یابی و انتقال فناوری را گام دیگری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان و فناورانه استان عنوان و تصریح کرد: این مرکز در سال جاری در پارک علم و فناوری کرمانشاه راه اندازی می‌شود.

وی افزود: در این زمینه با یکی دو کارگزار مذاکرات اولیه صورت گرفته و این مرکز یک مرکز کارآمد برای بحث پروژه یابی و انتقال فناوری منطبق بر توسعه بازار شرکت‌ها خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم نقش آفرینی بخش خصوصی در زیست بوم نوآوری و فناوری استان گفت: در تلاشیم تا امسال حضور بخش خصوصی را در توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان در داخل و خارج از کشور داشته باشیم.

آزادی گفت: در این زمینه سرمایه گذاری اصلی روی شرکت‌هایی خواهد بود که به عنوان اولین و تنها تولیدکننده برخی محصولات فناورانه کشور در مجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه فعالیت می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۱۰ شرکت در مجموعه پارک فعالیت دارند که بیش از ۲۰ محصول را به صورت انحصاری تولید کرده و اولین و تنها تولیدکننده این محصولات در کشور هستند.

وی افزود: در تلاشیم تا بتوانیم امسال با مشارکت بخش خصوصی، شاهد توسعه بیش از پیش بازار محصولات این شرکت‌ها باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.