کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

سود تقسیمی مجامع در خرداد سوختی برای ادامه رشد بورس

ساریان گفت: گزارش‌های ۱۲ ماهه شرکت‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌تواند انگیزه معاملاتی بازار را برای کل صنایع تقویت کند.

آقای میثم ساریان، کارشناس بازار سرمایه، با بیان اینکه روند مناسب سودسازی شرکت‌ها همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل تشکیل روند در بازار سهام بوده است، بیان کرد: این موضوع قطعا در ادامه می‌تواند به تشکیل تقاضا برای بسیاری از نماد‌ها منجر شود.

ساریان گفت: گزارش‌های ۱۲ ماهه شرکت‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌تواند انگیزه معاملاتی بازار را برای کل صنایع تقویت کند.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین با اشاره به نزدیکی به فصل برگزاری مجامع شرکت‌ها عنوان کرد: می‌توان انتظار داشت که از اواسط خرداد با توجه به سود تقسیمی شرکت‌ها و تعدیل نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر، تقاضای خوبی برای بسیاری از شرکت‌ها شکل بگیرد و در این میان گروه‌هایی مانند پتروشیمی، پالایشی و... که در گذشته تقسیم سود خوبی داشته‌اند و سهامداران عمده آن سابقه مناسبی در این زمینه دارند، گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری با دید مجمع هستند.

او در رابطه با معاملات کم‌نوسان گروه‌های بزرگ بازار از جمله فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشی و... عنوان کرد که تشکیل روند‌های صعودی در این صنایع همواره نیازمند ورود پول زیادی به بازار است که بتواند سهام شرکت‌هایی در این ابعاد را افزایشی کند و به نظر می‌رسد که اگر مسیر صعودی بورس همچنان ادامه داشته باشد، می‌توان انتظار داشت که به مرور این گروه‌ها نیز مورد توجه قرار بگیرند، زیرا وزن زیادی از بازار وابسته به مسیر این نماد‌ها خواهد بود.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خداکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
کدوم سود؟!
سود میدن از اون ور قیمت سهام میاد پایین.این که دیگه اسمش سود نیست،قسمتی از مبلغ سهم رو بهت میدن میگن سود.روز بعد از تقسیم سود مبلغ سهم خیلی بیشتر از سود واریزی میاد پایین
آخرین اخبار