خودرو خارجی در انتظار جانبازان بالای ۵۰ درصد

نشست پاسخگویی بر خط رئیس بنیاد شهید در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری برگزار شد.

جلسه پاسخگویی برخط رئیس بنیاد شهید با حضور حجت السلام والمسلمین صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست مردم با تماس با سامانه نظارتی ۶۱۳۳ تماس گرفتند و به صورت مستقیم با رئیس بنیاد شهید صحبت کردند، که مشکلات آن‌ها نظیر مشکلات شرکت شاهد، ویلچر، مسکن و … بود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفت: شرکت شاهد ۲۰۵ هزار عضو دارد و متعلق به بنیاد شهید نیست، این شرکت توسط چند تن از فرزندان شهدا راه اندازی شده و از کسانی که در این شرکت سرمایه گذاری کرده‌اند، تعهد گرفته شده، این کار در دوره قبلی انجام شده و من آن را تایید نمیکنم.

رئیس بنیاد شهید گفت: در گذشته بنیاد به جانبازان ویلچر میداد عده‌ای میفروختند، بعد گفتند پول بدهید خودمان میخریم که این کار نیاز به فاکتور دارد، بنابراین این اختلاف نظر وجود دارد.

وی در مورد مشکل مسکن جانبازان و شهدا گفت: یک سامانه در وزارت راه و شهر سازی وجود دارد که وقتی فرد وام یا مسکن دریافت میکند فرم جیب آن در سامانه قرمز میشود، وام خرید مسکن اکنون ۵۰۰ میلیون تومان است، از گرانی مسکن اطلاع داریم، اما به تنهایی نمیتوانیم مشکل مسکن را حل کنیم، بنیاد نمیتواند مسکن بسازد، اما ارگانی مانند سپاه به راحتی میتواند مسکن بسازد و در مورد تامین مسکن شهدای مدافع حرم یک تفاهمنامه با سپاه داریم، تا کنون ۲۵ هزار واحد مسکن در تهران ساخته شده است.

قاضی زاده گفت: بنیاد شهید یک دستگاه التماسی است، نه مانند شهرداری میتوانیم جلوی مکانی نیوجرسی بگذاریم. نه مانند سازمان دیوان عدالت اداری میتوانیم مدیری را عزل کنیم و نه مانند تامین اجتماعی توان بستن حساب کسی را داریم، ما فقط میتوانیم برای دریافت حق شهدا و جانبازان التماس کنیم. 

وی گفت: در صورت تصویب آیین نامه خودرو، به جانبازان بالای ۵۰ درصد خوردو خارجی تعلق میگیرد، اما اکنون مشکل تصویب آن بر سر عدم دریافت مالیات یا دریافت مالیات پلکانی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
جرا التماسی اگر غرامت جنگ گرفته نشده حالا بگیرید اگر گرفته شده پرداخت کنید به جانبازان
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۳:۳۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خودروی خارجی حق هر ایرانی است.
منت بر سر جانبازان می‌گذارید؟؟!!!!
بقیه را از حقوقشان محروم می‌کنید و انوقت همان حق ساده و پیش پا افتاده را یک امتیاز بزرگ‌جلوه می‌دهید؟؟!!!! و بر سر جانبازان منت می‌گذارید؟؟!!!
شرف کجاست ؟؟!!!غیرت را چگونه می‌نویسند؟؟!!!
آخرین اخبار