مدیرکل کمیته امداد استان ایلام خبر داد

ایجاد بیش از ۷ هزار طرح اشتغال زایی برای نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: امسال پیش بینی شده است که طرح‌های اشتغال زایی کمیته امداد برای نیازمندان به بیش از ۷ هزار طرح برسد.

رضا طاهری، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در دیدار با مدیر امور شعب بانک صادرات استان ایلام با اشاره به جذب ۱۰۴ درصدی اعتبارات اشتغال زایی امداد استان در سال گذشته گفت: امسال با افزایش اعتبارات اشتغال زایی، علاوه بر افزایش سقف وام پرداختی به متقاضیان واجد شرایط، پیش بینی شده است که تعداد طرح‌های اشتغال زایی کمیته امداد برای نیازمندان به بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ طرح برسد.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها همراهان اصلی کمیته امداد در اشتغال آفرینی برای نیازمندان هستند افزود: امسال از میزان ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبارات اشتغال زایی کمیته امداد، ۴۰ میلیارد تومان سهم بانک صادرات استان بوده که انتظار می‌رود این بانک برنامه ریزی لازم را برای تخصیص ۱۰۰ درصدی این میزان اعتبار به عمل آورد همانطوری که سال گذشته توانست به حدود ۹۰ درصد تعهدات خود عمل کند.

طاهری با عنوان اینکه هدف اصلی از برنامه‌های اشتغال آفرینی کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های مددجو است بیان کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ خانواده مددجو که از طریق این نهاد صاحب شغل شده بودند با رسیدن به توانمندسازی از چتر حمایتی امداد خارج شده اند.

مدیر امور شعب بانک صادرات استان نیز در این نشست گفت: هرساله از افتخارات ما این است که در توانمندسازی مددجویان مشارکت و در کنار کمیته امداد هستیم و در برنامه‌های اشتغال زایی امداد تمام تلاش ما این است که امسال نیز به حداکثری تعهدات مان عمل کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.