ظرفیت شرکت‌های توسعه تعاون گیلان در جهش مسکن

استاندار گیلان گفت: شرکت‌های تعاونی باید در طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل مسکن مهر ورود کنند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز (یکشنبه ۷ خرداد ماه) در جلسه شورای توسعه تعاون استان گفت: نرخ بیکاری در استان سال گذشته ۱.۳ دهم کاهش پیدا کرده است، از این رو باید سهم تعاون در این بین مشخص شود و تا پایان سال به وزارت تعاون اعلام شود.

او افزود: دستگاه‌های اجرایی به درستی از وجود تعاونی‌ها استفاده کنند و به مردم و استانداری اطلاع رسانی شود.

استاندار با گله‌مندی از عملکرد نامناسب برخی از شرکت‌های توسعه عمران در گیلان تصریح کرد: متأسفانه تعاونی توسعه عمران در شهرستان‌ها عملکرد خوبی نداشته اند و تنها علتش عدم معرفی درست این شرکت‌های به مردم است.

عباسی با بیان اینکه شرکت‌های تعاونی به ویژه در شهرستان مرزی آستارا باید در صادرات و واردات کالا به خوبی عمل کنند، گفت: نقش شرکت‌های تعاونی در شهرستان‌های مرزی بسیار مهم است لذا این شرکت‌ها در افزایش صادرات محصولات غیرنفتی باید به خوبی به وظایف خود به ویژه در شهرستان‌های مرزی به خوبی عمل کنند.

او همچنین بر نقش موثر شرکت‌های تعاونی در اجرای درست نهضت ملی مسکن در نخستین جلسه شورای توسعه تعاون تأکید و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت این شرکت‌های در ایجاد اشتغال، اجرای درست نهضت ملی مسکن، معرفی شرکت‌های برتر تعاونی و بررسی دلایل ضعف شرکت‌های توسعه عمران در شهرستان‌ها تأکید شد.

استاندار با بیان اینکه شرکت‌های توسعه تعاون در بخش جهش مسکن دارای ظرفیت بسیار خوبی در کشور و حتی گیلان هستند، افزود: شرکت‌های تعاونی باید در طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل مسکن مهر ورود کرده و اداره کل راه و شهرسازی هم موظف است از این شرکت‌ها نهایت بهره را برده و فراخوان لازم را اعلام کنند.

عباسی همچنین بر وجود شرکت‌های تعاونی موفق در گیلان تأکید کرد و گفت: این استان در حوزه شرکت‌های پره صیادی، پرورش ماهیان خاویاری، سرد آبی و گرمابی دارای شرکت‌های تعاونی برجسته‌ای است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

او نقش شرکت‌های تعاونی در ایجاد اشتغال و توسعه استان و همچنین کاهش نرخ بیکاری را بسیار موثر برشمرد و تصریح کرد: سهم بخش تعاون از اعتبارات و تسهیلات از تبصره ۱۶ و ۱۸ باید مشخص و جذب شود، زیرا تحقق این مهم به رشد شرکت‌های تعاونی کمک می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.