رئیس قوه قضاییه:

بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند به وطن خود بازگردند

رئیس قوه قضاییه گفت: کمیته و سامانه‌ای که به منظور تسهیل عبور و مرور ایرانیان مقیم خارج از کشور تعبیه شده باید کارآمدتر باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز یکشنبه (۷ خرداد) در گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، طی سخنانی با اشاره به پیشرفت‌های روزافزون ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: امروز ایران اسلامی علی‌رغم همه توطئه‌هایی که از جانب دشمنان اِعمال شده، با اقتدار و عزت در حال پیشرفت است؛ بر همین اساس و منطبق با همین پیشرفت روزافزون، همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند، ما در نظم نوین جهانی باید جایگاه خود را تثبیت کنیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با تقریر و تشریح مقتضیات نظم نوین جهانی گفت: در قالب نظم نوین جهانی شاید لازم باشد در برخی از مقررات، ساختار‌ها، مشی‌ها و ارتباطات میان‌دستگاهی در داخل کشور تجدیدنظر کنیم؛ شاید لازم باشد در این قالب نوین، بیشتر از تجربیات دیگران استفاده کنیم و تجربیات خود را بیش از پیش در اختیار دیگران قرار دهیم.

رئیس عدلیه با اشاره به تدوین سند تحول در دستگاه قضایی و سیر ارتقاء و تعالی آن، گفت: ما دوره فعلی در قوه قضاییه را دوره «تحول و تعالی» نامیده‌ایم و هدف‌مان از این نامگذاری آن است که نشان دهیم به صورت روزانه می‌خواهیم مسیر بهبود و پیشرفت و رفع کاستی‌ها را در پیش بگیریم و از درجا زدن و در گذشته ماندن، بپرهیزیم.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز با توجه به تحولات روزانه‌ای که در عرصه‌های مختلف جهانی به وقوع می‌پیوندد، نیاز داریم تا در راستای مسئولیت‌های خود از جمله پیشگیری از وقوع جرم و تعقیب مجرمین، ارتباطات بین‌المللی خود را گسترش دهیم و قوانین و ساختا‌های خود را منطبق بر این گستردگی ارتباطات تنظیم کنیم. امروز شاهدیم که عمل مجرمانه‌ای در گوشه‌ای از دنیا به وقوع می‌پیوندد و منشأ و نتیجه آن در داخل ظاهر می‌شود؛ لذا ما نمی‌توانیم فارغ از گسترش ارتباطات با دستگاه دیپلماسی، امور محوله خود را در عرصه بین‌المللی به نحو مطلوب پیش ببریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به تأثیر و تأثر مسائل حوزه‌های گوناگون بر یکدیگر گفت: امروز نمی‌توانیم با اتکاء صرف به مسائل سیاسی یا امنیتی یا نظامی یا فرهنگی، مسائل کشور را حل کنیم و به پیش ببریم؛ امروز هم امنیت لازم است و هم رفاه؛ امروز هم تعالی لازم است و هم تمدن‌سازی اسلامی؛ ما باید به این مقوله‌ها به صورت یکپارچه بنگریم و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود، در عرصه‌های مزبور به پیشرفت برسیم.

رئیس عدلیه با اشاره‌به اولویت مسائل اقتصادی در کشور گفت: ما امروز اگر نتوانیم در عرصه اقتصادی به پیشرفت و خودکفایی مطلوب نائل شویم شاید در مسائل سیاسی و امنیتی و بروز ناهنجاری‌های اجتماعی نیز با مشکل مواجه شویم؛ یکی از شاخصه‌های اصلی در امر پیشرفت اقتصادی، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در کشور است؛ ما در قوه قضاییه و دستگاه دیپلماسی در این عرصه می‌توانیم هم‌افزایی زیادی داشته باشیم.

رئیس دستگاه قضا گفت: یکی از برنامه‌های من از زمان بر عهده گرفتن مسئولیت ریاست دستگاه قضا، ایجاد فضای مطلوب برای جذب سرمایه‌گذاری در کشور از ناحیه اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور و حتی اتباع خارجی بود؛ اگرچه در راستای تحقق این مهم، گام‌هایی برداشته شده، اما آن تحول مطلوب در این عرصه محقق نشده است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: تبعه ایرانی مقیم خارج از کشور که می‌خواهد در داخل ایران سرمایه‌گذاری کند، در وهله نخست نیازمند تسهیل در رفت‌وآمد است و در وهله بعد، می‌خواهد اطمینان یابد که سرمایه او به سبب تغییر یک دولت یا وزیر یا اتخاذ یک سیاست مقطعی، ضایع و زایل نمی‌شود؛ ما در دستگاه قضایی و دستگاه دیپلماسی باید در نتیجه هم‌افزایی با یکدیگر، در مسیر تحقق این خواسته‌های اتباع ایرانی گام برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه به تبیین و تشریح فرآیند‌هایی پرداخت که در چارچوب آنها، قوه قضاییه و دستگاه دیپلماسی می‌توانند مساعدت‌ها و هم‌افزایی‌های خود را افزایش دهند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به ظرفیت موجود در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بر ضرورت افزایش بهره‌گیری‌از ظرفیت‌های این شورا به منظور رسیدگی مطلوب‌تر بر امور ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در همین راستا افزود: کمیته و سامانه‌ای که به منظور تسهیل عبور و مرور ایرانیان مقیم خارج از کشور تعبیه شده، باید کارآمدتر باشد و از منظر قوه قضاییه پاسخ به بسیاری از سؤالات ایرانیان مقیم خارج از کشور که از طریق این سامانه واصل می‌شود، بلااشکال است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به گسترش هوشمندسازی در دستگاه قضایی و الکترونیکی شدن عمده رسیدگی‌های قضایی، گفت: طی ماه‌های آینده، هوشمندسازی و الکترونیکی کردن بسیاری از فرایند‌های دادرسی و رسیدگی‌های قضایی مرتبط با اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور، محقق خواهد شد؛ دستگاه دیپلماسی و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور در قالب این فرآیند به لحاظ احراز هویت اتباع ایرانی می‌توانند بسیار کمک‌کار دستگاه قضایی باشند. 

رئیس دستگاه قضا با اشاره به مقوله بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور، بیان داشت: به زعم ما و از نظر ما، بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌‍توانند به وطن خود بازگردند و بازگشت آن‌ها به ایران نه تنها هیچ ایراد و ضرری ندارد بلکه واجد منفعت برای خودشان و کشور است؛ بالعکس، از نظر ما، این ماندن آن‌ها در خارج از کشور است که واجد ضرر می‌باشد.

علی ایحال وقتی مقامات کشور و سران قوا موافق بازگشت ایرانیان خارج از کشور به وطن هستند باید بررسی کرد که چرا این مهم بصورت کامل محقق نمی‌شود؛ باید موانع را رفع کرد؛ بسیاری از موانع و گره‌های کار را می‌توان با هزینه کم رفع کرد و جلوی وقوع بسیاری از مسائل و دردسر‌ها را گرفت.

قاضی‌القضات بیان داشت: حتی آن فرد ایرانی مقیم خارج نیز که در داخل کشور با مسئله یا پرونده‌ای حقوقی یا کیفری مواجه است، بحث بر سر این ندارد که به این مسئله یا پرونده رسیدگی نشود، بلکه تاکید او آن است که به محض ورود به کشور در فرودگاه، بلافاصله دستگیر نشود تا او بتواند پس از رسیدن به وطنش، از مسیر‌های قانونی موجود، درخصوص مسئله یا پرونده خود، پیگیری‌های مقتضی را انجام دهد.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش در جمع رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با اشاره به آمادگی عدلیه برای انعقاد موافقت‌نامه‎‌های مساعدت و معاضدت قضایی با سایر کشور‌ها گفت: ما در قوه قضاییه این آمادگی را داریم تا با کشور‌های مختلف موافقت‌نامه‌های قضایی منعقد کنیم و از شما سفرا و دیپلمات‌ها می‌خواهیم تا مقدمات این امر را فراهم آورید. 

رئیس دستگاه قضا گفت: ما با بسیاری از کشور‌ها نیز موافقت‌نامه‌های قضایی در حوزه‌های مختلف از قبیل استرداد محکومان داریم، اما از این ظرفیت‌ها به نحو کامل و مطلوب استفاده نمی‌شود لذا شما سفرا و دیپلمات‌ها باید این قبیل ظرفیت‌ها را فعال‌تر کنید.

وی بیان داشت: تاکید ما آن است که با تمام کشور‌ها موافقت‌نامه‌های ناظر بر استرداد محکومان منعقد کنیم و حتی در قبال کشور‌هایی که فاقد این موافقت‌نامه با آن‌ها هستیم، به صورت موردی توافقاتی را حاصل کنیم.

رئیس عدلیه با اشاره به دستورالعمل نحوه رسیدگی به اتهامات و جرائم اتباع خارجی گفت: تاکید ما آن است که تمام مراحل رسیدگی‌های قضایی به پرونده اتهامات و جرائم یک تبعه خارجی اعم از مراحل احضار، تحت تعقیب قرار دادن، بازداشت، محاکمه، مجازات و ... به اطلاع معاونت روابط بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر برسد و این معاونت نیز مراتب را به اطلاع دستگاه‌های متولی از قبیل وزارت امور خارجه و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برساند تا حداکثر هماهنگی و هم‌افزایی در این حوزه میان دستگاه‌های داخلی محقق شود.

رئیس قوه قضاییه در پایان با بررسی تطبیقی وضعیت رسیدگی‌های قضایی در داخل کشور با خارج از کشور، گفت: وضعیت امور مختلف قضایی ما از بسیاری از جهات بر خارج از کشور تَفوق و برتری دارد؛ در همین سال گذشته شاهد موافقت مقام معظم رهبری با عفوی گسترده در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بودیم که مطلوب بود این امر از جانب شما سفرا و دیپلمات‌ها، بصورت مبسوط و بیشتر برای مدعیان حقوق بشر تبیین شود؛ در قالب این عفو گسترده، ۸۹ هزار نفر، مورد عفو قرار گرفتند و در اقدامی بدیع، حتی این عفو شامل آن‌هایی نیز شد که پرونده‌شان هنوز در حال رسیدگی بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
خانواده خودتون که ایران نیستند الان برگردن .این وطن برای اوناهم هست.بعد مردم عادی برمیگردن .کلا توی ی دنیایی دیگه هستند اینا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
نه الان واسه داخلیها همه چی فراهمه و به نخبه های داخلی خیلی امکانات میدن و کاغذبازی کم نیست چشم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
نمیخواد زحمت بکشید همینایی که هستن رو بهشون برسین
فرار نکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۳ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
میتونن به ایران بیان، اما دیگه نمیتونن برگردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
والا تا جایی که من می بینم تو مردم همه به فکر رفتن هستن نه برگشتن !!! برگشتن واسه اونایی خوبه که میخان تو خاک وطن دفن بشن البته اگه از قیمت قبر باخبر بشن فکر کنم نظرشون عوض میشه!
Iran (Islamic Republic of)
عشق وطن
۰۸:۰۲ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
اگه تونستید فرزاندان خودتون رو برگردونید بقیه هم برمیگردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۳۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
باید شرایط خاصی رو براشون در نظر بگیرید،مثلا اگر طرف نخبه بود و برگشت بهش امتیازاتی رو بدید مثل یک وعده غذای گرم وجای خواب وگر طرف خیلی نخبه بود بدون قرعه کشی بهش یه پراید وانت قسطی بدید با سود معقول 23درصد بلند مدت که تو استپ وانت کار کنه کم کم قسطشو بده
خدا وکیلی حاضرید این امکانات رو در اختیارشان بزارید؟؟؟؟جواب خیر است!
برادر من آقای اژه ای اونجا اینا رو به کارتن خواب هاشون میدن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
من فقط میخوام فرار کنم از این جهنم آباد. به دلیل گرانی بدبختی و تورم نبود راحتی و امنیت جانی و مالی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
تو راهیم داریم میایم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مگر قبلا ایرانیها امکان برگشت نداشتن!!؟؟ ؟ یه مقدار دولت و مجلس و قوه محترم از کلمه ملت دوری کنند و به امورات مملکتی بپردازن.
چرا تمام تمرکزها یا جیب مردمه و یا پوشش مردم!!!!!!
کمی هم بفرموده رهبر فرزانه بپردازین اگه احیانا زیاد دغدغه مندید، سال رشد و مهار تورم... انشالله که فراموش نشدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
آقای اژه ای امروزه بسیاری از جوانان نخبه ایرانی که قادرند کسب و کاری ایجاد کرده و دست افراد کارجو را گرفته و از بیکاری نجات دهند تنها به علت اینکه مجبورند خدمت سربازی بروند از کشور مهاجرت می کنند چرا معکوس عمل میکنید به فکر نباشید کسانی که رفته اند را بازگردانید به فکر این باشید که چطور این نیرو ها متخصص را حفظ کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
ها برگردین ثبت نام پراید 300میلیونی کنین برا دوسال دیگه سر گرمین .یعنی کسی اگه برگرده باید به عقلش شک کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۵ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
واقعا درست است . می توانند ب میهن عزیزمان برگردند . به محض ورود اسکان داده شده و پس از طی مراحل اداری بدون نیاز به وکیل ، با هزینه دستگاه قضا در محل اسکان استراحت بلند مدت و بیاد ماندنی و خوبی خواهند داشت. هتل بصیرت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۵ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
انصافا خواننده های لوس آنجلسی رو دعوت نامه رسمی بدین تا بیان
اونام تو غربت اذیتن دلتنگ ایرانن
ملت هم دوس دارن برن کنسرتشون
زنا واسه زنا کنسرت بذارن
مردام که واسه همه
Iran (Islamic Republic of)
و
۰۸:۰۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
برنگردند بهتر است کاش بیشتر می رفتند هرچه مفت خور کمتر باشد بهتر است جمعیت کیفی باعث رشد کشور می شود نه طرفدار استقلال و پرسپولیس بودن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خوبه.شما نظر دیگه ای نداری.راستی هرکدوم که برگشتن بگید بلیط رفت و برگشت بگیره .مابریم جاشون مقیم بشیم.خدارو چی دیدی شاید دعاهامون گرفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
میتوانند باز گردند اما نمیتونند دوباره برگردند چون ممنوع الخروج میشن
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۰۷:۲۸ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
که بیان جریمه بدحجابی و بی حجابی بشن
Germany
ناشناس
۰۷:۰۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
چشم اوامر اجرا شد کار امدتر شد.شما دستور بدید ما مردم الساعه اجرا می کنیم
Germany
ناشناس
۰۷:۰۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
چشم اوامر اجرا شد کارآمدتر شد.شما دستور بدید ما مردم الساعه اجرا می کنیم
Russian Federation
ناشناس
۰۳:۱۷ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام
من دانشجوی دندانپزشکی روسیه هستم و بعلت مشکل سربازی الان ۲ سال و نیم هست که پدرم و مادرم و خواهرم و خاک و وطنم رو ندیدم ، چرا به این موضوع رسیدگی نمیکنید !؟ من اینجا بطور قانونی دانشجو هستم و نامه اشتغال به تحصیل دارم اما به علت مشمولی در صورت بازگشت به وطنم ۶ ماه تا یک سال ممنوع الخروج میشم و از دانشگاه اخراج خواهم شد .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خواهشاً فکری به حال آشفته بازار خودرو بکنید چرا خودرویی مثل دنا که پارسال ۲۲۰ تومن قیمت می خورد الان باید در بازار ۷۰۰ میلیون قیمت داشته باشد. مگر چه اتفاقی افتاده که در کمتر از یک سال خودرو حدود ۳ تا ۴ برابر قیمت بخورد، وزارت صمت و مجلس چرا طرح های بی پشتوانه می دهند؟ واردات خودرو کارکرده و صفر خارجی به کجا رسید؟ چرا هیچ کس پاسخگو وضع خودرو نیست؟
رئیس جمهور و مجلسی ها باید پاسخگو وضعیتی که برای خودرو در کمتر از یک سال درست کردند باشند.
Italy
ناشناس
۰۰:۰۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
نه بابا خسته نباشین این همه فکر میکنید..خوب از اولشم همه میدونن که میتونن برگردند به ایران ولی سوال اصلی اینجاست که چند درصد میتونن دوباره برگردند به کشور اولیشون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
تتلو میتونه برگرده ؟
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۳:۳۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
با دیدن قیمت‌ها شوکه می‌شوند و سنکوپ می‌کنند!!!نیایند بهتر است !!!
شش سال قبل که از ایران رفته اند رفته اند یک جعبه رطب ۶ هزار تومان بوده و الان ۱۱۵ هزار تومان !
یک کیلو مرغ ۶۵۰۰ تومان بوده و الان ۹۰ هزار تومان !!!
یک آپارتمان متری ۴ میلیون تومان بوده و الان متری ۶۰ میلیون تومان !
پژو ۲۰۷ ،چهل و هشت میلیون تومان بوده و آلات
یک میلیارد تومان !!!!
پس همانجا بمانند . به دلار درآمد داشته باشند و به دلار خرج کنند!
اینجا اما به ریال درآمدشان می‌شود و به دلار خرجشان!
غیر از بی تدبیری و اجحاف هیچ نخواهند دید !
آنهم اجحاف دولتی و قانونی !!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اصن بابا بیان ایران دیگه باید با هر چی که اونور دارن خداحافظی کنن!
مگه بیکارن خوشبختی اونور رو ول کنن بیان اینجا؟
به قول خود شما همه چی چندید برابر قبل شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
بخصوص فرزندانتان....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
آفرین حرف حساب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
این کیه منفی داده حداقل دلیلش رو بگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خوب مثلا بیان چکار کنن

بیان شاهد این باشن که روزاول مرغ ۷۰ دروز بعد ۸۰ وو روزی که بر می گردند تو سه ماه بعد شده ۱۵۰. و اقلام دیگر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
آمار مهاجرت رو نديدي همه دنبال اقامت هستند
اوني كه رفته ديگه بر نمي گرده
چي بر خودت مي گي
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خدایی زمینه را برای کارشان فراهم کنید و بگذارید هر آنچه می‌توانند برای کشور خود خدمت کنند بی شک ایرانیان عزیز خارج از کشور در بسیاری از زمینه ها موفق بوده و برای خود و سرزمین اجدادی و پدر و مادری و کشورشان می‌توانند موفقیت‌های خوبی رقم بزنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
قشم و یا سواحل اقیانوسمان میتوان. میزبان سرمایه گذاران و نخبگان ایرانی سراسر جهان باشد امیدوارم قدر سواحل جنوب و اقیانوسیمان را برای جهانی شدن هر چه بیشتر این سواحل و ساخت شهرهایی بزرگ و تجاری و صنعتی و گردشگری و سلامت بدانیم و برای آبادیشان تلاش کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
مگه عقلشون کم باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
اونایی که داخل هستن دارن فرار میکنن اونوقت شما دنبال آوردن مهاجران هستین؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
اخه کدوم ادم عاقلی برمیگرده میاد اینجا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
بعله بخدا زود بیان تاگوشت کیلویی ۴۵۰ و مرغ کیلیویی ۸۰ تومن و تن‌ماهی ۷۰ تومن پراید وانت ۳۵۰ تومن تموم نشد

بابا زیر بار این تورم له شدیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
برای چی برگردن ؟
برای دلار 50 هزار تومنی ؟
برای یارانه 150 هزار تومنی ؟
برای تورم سه رقمی ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
داش یارانه 400 هزار تومانه و تورم سه رقمی نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
برای اینکه کوییک اس آپشنال اتومات آر جی ایکس فول بهشون برسه...خخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
شما یارانه ۴۰۰تومنی میگیرید برا ماکه قطع کردن خیلی ساله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
نمره دستگاه قضا از۲۰ منفی می باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
فرهنگ ایرانی اسلامی رو مقایسه کنید با سایر جاها، از کمک های مومنانه تو سیل و زلزله، از اهدا خون، از صدقه و... بگیر تا فداکاری آتش نشانی و نیروهای نظامی، اصلا قابل مقایسه نیست با خذعبلات غرب و تبعیض نژادی و همجنس بازی و....
Iran (Islamic Republic of)
امید
۲۳:۱۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مقایسه کردی ؟ حالا درامدهارو هم مقایسه کن :)
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۵ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
اونجا دولت اندازه کافی کمک میکنه.نیاز به کمک مردم نیست.هیچوقتم مشکل انتقال خون ندارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
افزایش قیمت دلار به سود چه اشخاصی هست؟
این را پیگیری کنید تا مشکل تورم حل بشه اون ها بعد دیدن اقتصاد بهتر شده ایران برمیگردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
انقدر هم که میگن خارج گل و بلبل نیست اون از تبعیض نژادی اسپانیا، اون از قتل سیاه پوست امریکا، اون از تظاهرات فرانسه، ادم اینجا اقلا غم تنهایی و غربت نداره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۵ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
هزارتا غم دیگه داره.هیج کس در شرایط ایده ال وطن و خانوادشو ترک نمیکنه.ارامش و امنیت اینجا نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
غربت رفته ها میدونن آدم چه قدر دلش برا ایران تنگ میشه
سرفراز باشی ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
یه مشت خاک ایران به کیلومتر کیلومتر خاک اجنبی شرف داره
Iran (Islamic Republic of)
فاسانا
۲۱:۰۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
در کشور همچنان باید روی هنجارشکنان بسته باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
سلام و خدا قوت والا ایرانیان خارج کشور وقنی بازار سرمایه و بورس ایران رو میبینند جرات نمیکنن بیاین ایران اخه چرا سرمایه شون نابود بشه من باشم خارج ایران سرمایه گذاری میکنم البته الان فرا ر سرمایه هم داریم چون اینجا امنیت سرمایه وجود ندازه
Iran (Islamic Republic of)
س
۲۰:۵۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
خخخخخخ
Germany
ناشناس
۲۰:۳۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
اگه کلکی تو کارتون نیست و حقه بازی نمیخواین بکنین هر کی میتونه بیاد رو اسمش رو اعلام کنید بگین همه اجازه موندن دارن ولو دار و دسته رجوی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
بیانیه شفاهی ندهید لطفاً مکتوب کنید که فردا اگر سرمایه گذاری وارد شد به بهانه های مختلف ایشان را فراری ندهند
Iran (Islamic Republic of)
ش
۲۰:۲۸ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
چشم حتما میان
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۱۹:۵۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
یه فکریم برای سیلی از جوانان و میانسالانی که قصد ترک وطن کردند بکنید، بازگشت رفته ها پیشکشتون
واقعا اینهمه سرمایه انسانی و مالی که برای این انسانهای اکثرا مستعد شده براتون مهم نیست؟؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۹:۴۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
ملت دارن فرار می کنن
آخرین اخبار