جلوگیری از خروج بیش از ۱۳ تن مرغ زنده از گیلان

۹ دستگاه خودروی نیسان و کامیونت حامل بیش از ۱۳ تن مرغ زنده بدون مجوز حمل و بهداشت در شهرستان‌های رودبار و چابکسر توقیف شدند.

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف بیش از ۱۱ تن مرغ بدون مجوز حمل و بهداشت در شهرستان رودبار خبر داد. 

او با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرائم گفت: کنترل محور‌های مواصلاتی استان به منظور مقابله با ورود و خروج کالای بدون مجوز و قاچاق به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: مأموران یگان امداد رودبار حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به ۸ دستگاه خودروی نیسان و کامیونت در حال حرکت از مسیر شمال به جنوب، مشکوک شدند و برای بررسی آن‌ها را متوقف کردند.

به گفته سردار ملکی، ۶ هزار و ۵۵۰ قطعه مرغ زنده بدون مجوز حمل و بهداشت به وزن تقریبی بیش از ۱۱ تن در بازرسی از این خودروها کشف و ضبط شد.

او تصریح کرد: پس از هماهنگی قضایی، رانندگان خودرو‌های مورد نظر به همراه طیور کشف شده برای سیر مراحل قانونی به اداره دامپزشکی ارجاع داده شدند.

کشف بیش از ۲ تن مرغ بدون مجوز حمل و بهداشت در چابکسر 

سرهنگ سید جلال الدین جوانمردی، فرمانده انتظامی شهرستان رودسر نیز از توقیف یک دستگاه کامیونت حامل ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم مرغ بدون مجوز حمل و بهداشت در بخش چابکسر خبر داد. 

او افزود: مأموران ایست و بازرسی چابکسر حین کنترل وسایل نقلیه عبوری به یک دستگاه کامیونت در حال تردد در محور خروجی استان مشکوک شدند و برای بررسی آن را متوقف کردند.

به گفته فرمانده انتظامی رودسر، در بازرسی از این خودرو، هزار و ۸۰ قطعه مرغ زنده بدون مجوز حمل و بهداشت به وزن تقریبی ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم کشف شد.

کشف بیش از ۲ تن مرغ بدون مجوز حمل و بهداشت در چابکسر 

او تصریح کرد: برابر هماهنگی قضایی، مرغ‌ها به منظور توزیع در بازار تحویل جهاد کشاورزی شد و راننده این خودرو با تشکیل پرونده در اختیار تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

برچسب ها: مرغ زنده ، پلیس گیلان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.