هشدار سازمان خواربار و کشاورزی ملل درباره خطر گرسنگی در ۱۸ نقطه دنیا

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد هشدار داده است که ناامنی غذایی در ۱۸ نقطه داغ و حساس جهان که از قحطی رنج می‌برند، به شدت افزایش خواهد یافت.

گزارش مشترکی که توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و برنامه جهانی غذا منتشر شد، خواستار اقدام فوری بشردوستانه برای نجات جان انسان‌ها و جلوگیری از گرسنگی و مرگ در نقاطی شد که انتظار می‌رود گرسنگی بین ژوئن تا نوامبر ۲۰۲۳ تشدید شود.

بر این اساس افغانستان، بورکینافاسو، هائیتی، مالی، نیجریه، سومالی، سودان جنوبی، سودان و یمن در بالاترین سطح خطر ناامنی شدید غذایی قرار دارند.

در این گزارش به خطرات ناشی از گسترش بحران سودان و اثرات منفی خطرناک آن بر کشورهای همسایه اشاره شده و آمده است: این بحران همچنین موجب بدتر شدن شوک‌های اقتصادی و فرو رفتن کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​در بحران عمیق فزاینده‌ای می‌شود.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد گفت که تمام «نقاط داغ» شناسایی شده در این گزارش جوامعی را در معرض خطر شرایط فاجعه بار قرار داده‌اند.

 کشورهای مذکور در حال حاضر در سطوح شدید ناامنی غذایی قرار دارند و با عواملی مواجه هستند که می تواند به طور جدی این وضعیت را تشدید کند.

به گزارش العهد، لبنان نیز به فهرست «نقاط داغ» سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحده اضافه شده است. از سپتامبر ۲۰۲۲ کشورهای مالاوی و ۴ کشور در آفریقای مرکزی نیز به این فهرست افزوده شدند.

در اوایل ماه مه، شبکه جهانی مقابله با بحران‌های غذایی گزارش داد که حدود ۲۵۸ میلیون نفر در ۵۸کشور در سال ۲۰۲۲به شدت در ناامنی غذایی قرار داشتند که این رقم در سال قبل از آن ۱۹۳ میلیون نفر بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۰۸:۳۳ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
فائو برای گرسنگان سینه زنی نمی کند. دردش اکراین است. از همین گرسنگان بپرسند که آیا قبل از جنگ در اکراین سیر بودند یا گرسنه؟ خودشان جواب می دهند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
ما که بیش از ده سال است از بی آبی می نالیم و هرزمان بدتر از دیروز است پس چرا جایگاه ایران در بین این کشورها نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
قحطی ده ساله دنیا در راهه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
نوبت قحطی و گرسنگی در غرب است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۶ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خب بیشتر این مشکلات قحطی در کشور های مختلف بخاطر جنگ روسیه و اوکراین هست چونکه کشور اوکراین بیشتر از غذای دنیا را تأمین میکرد اکثر مردم اوکراین به کار کشاورزی ودامداری مشغول بودن که ناگهان مثل عجل معلق پوتین کمونیست کافر جلاد حمله کرد به کشورشان
آخرین اخبار