فرهنگ سازی در مصرف شیر امری ضروری است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: باید در حوزه مصرف شیر فرهنگ‌سازی کنیم تا در آینده آسیب نبینیم و سلامت جامعه به خطر نیفتد.

آقای محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی شیر گفت: امنیت غذایی از مباحث مهم در دنیا بوده و به امنیت ملی پیوند خورده است.

او افزود: ما هم باید با نقشه راه در این مسیر حرکت کنیم و برنامه کوتاه مدت و بلند مدت مشخص داشته باشیم.

عسگری ادامه داد: رسیدن به امنیت غذایی می تواند هزینه های درمانی را در کشور کاهش دهد.

به گفته او، علاوه بر تامین داخل، بازارهای کشورهای حوزه خلیج فارس هم خواهان محصولات کشاورزی ایران هستند و باید برای رسیدن به این بازارها تلاش کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: از علاقمندان به تولید دانش بنیان حمایت خواهیم کرد تا ارزآوری محصولات کشاورزی ما را از فروش نفت بی نیاز کند.

او افزود: باید در حوزه مصرف شیر فرهنگ سازی کنیم تا در آینده آسیب نبینیم و سلامت جامعه به خطر نیفتد.

عسگری در زمینه صادرات محصولات لبنی گفت: باید سفرا در حوزه بازاریابی در کشورهای مختلف فعال تر شوند تا صادرات با مشکل مواجه نشود که در این خصوص وزارت امور خارجه موظف به ارائه گزارش به مجلس شورای اسلامی شد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۲ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
نه بابا راست میگی......؟؟
تو ارزون کن من روزی پنج لیوان میخورم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۷ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
فرهنگ سازی نیازی نیست. سه لیوان شیر کم چرب حدودا ۱۵ تومنه. یعنی یه خانواده پنج نفره خوشبینانه‌ترین حالت باید ۶۰ تا ۷۵ هزار تومن برای شیر شرکتی کم خاصیت بده.
با این شرایط لبنیات منتظر سونامی سرطان، پوکی استخوان، مشکلات قلبی و... باشید. چندبرابر درامد صادرات باید صرف هزینه درمان بشه اونم جبران کننده نخواهد بود.
آمار مصرف بحرانی هست. نمی‌دونم تا کی می‌خواید خودتونو گول بزنید. این معضل مکمل بحران سالمندی خواهد بود.
آخرین اخبار