اوکراینی‌ها برای ضد حمله آماده می‌شوند

مقامات کی‌یف بدون ذکر تاریخ مشخصی می‌گویند زمان آغاز ضد حمله بسیار نزدیک شده است.

میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اعلام کرد که در حال حاضر نوعی کار برای افزایش شدت گلوله باران تجهیزات لجستیک روسیه به منظور کاهش توانایی های رزمی آن ها در آینده نزدیک و کاهش قدرت دفاعی آن ها در حال انجام است.

براساس گزارش سی ان ان، حملاتی که پودولیاک از آنها یاد می کند اغلب به عنوان عملیات های شکل دهی نامیده می شوند به این دلیل که هدف آنها شکل دادن به میدان جنگ است. این عملیات‌ها در ۱۲ مه با نظارت یک مقام ارشد نظامی آمریکا و یک مقام ارشد غربی آغاز شده است.

پودولیاک توضیح داد: «هر چیزی که اکنون اتفاق می‌افتد، پیش‌شرط یک ضد حمله است، یک پیش شرط ضروری». والری زالوژنی، ژنرال ارشد ارتش، فرمانده کل ارتش اوکراین  ویدئویی  با عنوان «زمان بازپس گیری آنچه متعلق به ماست فرا رسیده است»را منتشر کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز در سخنرانی دوشنبه شب خود گفت که زمان ضدحمله تعیین شده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد. با وجود اینکه نشانه های واضح مبنی بر اینکه یک ضد حمله در راه است، پودولیاک نیز از فاش کردن تاریخ های مشخص خودداری کرد. زلنسکی در ادامه اظهار کرد: فرماندهی کل و فرماندهان عملیاتی در مورد تأمین مهمات، آموزش تیپ‌های جدید، تاکتیک‌های ما و از همه مهم‌تر در مورد برنامه زمانی ضد حمله اوکراین گزارش‌های خود را ارائه کردند.

این درحالی است که چند هفته پیش رئیس‌جمهور اوکراین ادعا کرده بود این کشور زمان، نیرو و قدرت کافی برای شروع ضد حملات علیه روسیه را ندارد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار