شمیم دل‌انگیز رضوی در ملایر پیچید

با حضور کاروان «زیرسایه خورشید» همراه با پرچم آستان قدس رضوی و خادمان حرم امام رضا (ع) در ملایر، شمیم دل انگیز رضوی در نقاط مختلف این شهرستان پیچید.

بعد از استقبال مردم ازندریان از کاروان زیرسایه خورشید و غبارروبی مزار شهید گمنام، حضور در گلزار شهدای بهشت هاجر، بازدید از مرکز نسیبه، حضور خدام و سفیران ویژه امام رئوف در دفتر امام جمعه ملایر و دیدار با جمع فعالان فرهنگی و اجتماعی ملایر، بازدید از سرای اهل قلم شهید عسگرزاده و دیدار با اهالی رسانه ملایر و حضور در منزل شهید مدافع امنیت سرگرد علی نظری مهمترین برنامه‌های این کاروان بود.

حضور کاروان زیر سایه خورشید در سرای اهل قلم ملایر، همبستگی مضاعفی بین اهالی رسانه‌ای شهرستان ایجاد کرد. همه خبرنگاران از صبح در تکاپو بودند تا پذیرایی در خور شأنی از خدام امام رضا (ع) داشته باشند، بعد از ساعت‌ها کار و فعالیت نفس گیر، سرانجام لحظه دیدار و زیارت پرچم آستان قدس رضوی فراهم شد و کاروان زیر سایه خورشید به سرای اهل قلم رسید.

خادمان امام رضا (ع) به همراه پرچم متبرک شمس الشموس وارد سرای اهل قلم شدند و زمان زیارت پرچم امام رضا (ع) و گفتگوی صمیمانه بین خادمان و مُبلغ کاروان زیر سایه خورشید با اهالی رسانه رقم خورد.

مُبلغ کاروان زیر سایه خورشید و کارشناس مذهبی آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و افسران جنگ نرم به شمار می‌روند، مطرح کرد: خبرنگاران می‌توانند با جهت گیری مثبت و بیان حقایق جامعه، در بالا بردن پرچم اهل بیت (ع) تلاش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی توسلی با اشاره به اینکه از ابتدای تاریخ تاکنون در همه دوران‌ها «رسانه» به اشکال مختلف وجود داشته و با گذر زمان کارکرد و نوع آن دچار تغییر شده است، افزود: در زمان اهل بیت (ع) نیز با رسانه‌هایی، چون منبر، رجزخوانی به هنگام نبرد و اشعار مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه گاهی یک اثر رسانه‌ای چنان تأثیری بر جامعه و مردم می‌گذارد که هزار خطبه و منبر این تأثیر را ندارد، تصریح کرد: جایگاه رسانه‌ها هرگز کمرنگ نمی‌شود و یک قلم رسا و توانا در مسیر حق گویی و حق طلبی می‌تواند سالیان سال اثرگذار باشد.

توسلی به جایگاه خطیر و مهم هنر، موسیقی و رسانه‌ها در مفهوم سازی و رساندن پیام به جوامع مختلف اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه سرود «سلام فرمانده» امروز جهانی شده است.

مُبلغ کاروان زیر سایه خورشید با تأکید بر اینکه امروز سلاح قلم در دستان خبرنگاران است و اصحاب رسانه باید به عنوان سربازان امین انقلاب و نظام در مسیر جبهه حق قلم بزنند، یادآور شد: قلم خبرنگاران تیغ دولبه است و باید تلاش کنند سازنده باشد.

او با اشاره به اینکه در این شرایط، خوب کردن حال مردم و امیدآفرینی در جامعه از وظایف خبرنگاران به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌توانند باعث خیر باشند و همیشه در راه حق، گویا و مؤثر بنویسند و عمل کنند.

توسلی به حدیثی از امام رضا (ع) مبنی بر اینکه «خداوند رحمت کند بنده‌ای را که اهل ما را احیاء و معارف ما را یاد بگیرد و منتشر کند، مردم اگر زیبایی کلام ما را بفهمند، حتماً از ما تبعیت می‌کنند.» استناد کرد و با بیان اینکه خبرنگاران می‌توانند در این راستا مثمرثمر باشند، افزود: امروز افتخار بزرگی نصیب مردم ملایر و اهالی قلم و رسانه شده است و خبرنگاران می‌توانند با زیارت پرچم آستان قدس رضوی، زائر امام رضا (ع) باشند چراکه حضرت از دور نیز پاسخ زائران خود را می‌دهد.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.