دانشجوی دانشگاه بیرجند تندیس ملی فداکاری را دریافت کرد

حسین کهن‌سال فخرداوودی ، دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بیرجند در دوازدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران، تندیس ملی فداکاری را دریافت کرد.

مراسم اختتامیه دوازدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با تقدیر از ۴۲ مصداق فداکاری شامل ۹ زن، ۲۶ مرد و ۷ گروه فداکار دانشجویی و غیردانشجویی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد.

حسین کهن‌سال فخرداوودی، دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بیرجند از برگزیدگان این مراسم بود.

کمک به بیماران کرونایی در اوج کرونا، حضور در جبهه مقاومت، چندین فقره اهدای خون، اهدای پلاکت، فعالیت‌های جهادی و ... از جمله فعالیت‌های این دانشجوی فداکار بوده است.

بر اساس آیین‌نامه این رویداد ملی فرهنگی، حضور داوطلبانه در دفاع از کشور؛ انقلاب اسلامی و حریم اهل‌بیت (ع)؛ ارائه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در حوادث و رخ‌داد‌های طبیعی یا غیرمترقبه؛ انجام فعالیت‌های داوطلبانه در امور خیریه؛ تأمین اعضای حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای خون و عضو؛ مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت‌زدایی کشور؛ انجام فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه‌های سلامت و توانبخشی و انجام فعالیت‌های داوطلبانه در زمینه حفاظت از محیط زیست، از مصادیق هفت‌گانه فداکاری تعریف شده است.

این مراسم با مشارکت و همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ سازمان جهاددانشگاهی تهران؛ دانشگاه آزاد اسلامی؛ سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر؛ سازمان نظام پزشکی، سازمان بهزیستی کشور؛ سازمان انتقال خون ایران؛ کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی؛ دانشگاه علم و فرهنگ و جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار