۲۴۲ گلخانه فعال بخش کشاورزی در آذربایجان غربی مشغول تولید هستند

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی گفت: ۲۴۲ گلخانه فعال بخش کشاورزی به مساحت ۷۲.۴ هکتار در این استان مشغول تولید محصولات گلخانه‌ای هستند.

علی دیانتی معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان پتانسیل‌های خوبی در بخش توسعه کشاورزی دارد، گفت: گلخانه‌های استان با اشتغالزایی برای ۷۲۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار و ۴۴۰ نفر به صورت غیر مستقیم فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های اقلیمی و اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، گلخانه‌ها را با سرعت بیشتری گسترش خواهیم داد و توسعه کشت محصولاتی، چون سبزی و صیفی در مکان‌های مدیریت شده در دستور کار است.

به گفته وی، تاکید استاندار آذربایجان غربی درباره ایجاد نهضت گلخانه‌ای باعث شده تا این اقدامات با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه کل تولیدات بخش کشاورزی استان سالانه ۶.۲ میلیون تن است، ادامه داد: سالانه بیش از ۱.۵ میلیون تن محصول اعم از سبزی و سیفی، گل شاخه بریده و نهال در گلخانه‌ها تولید می‌شود.

به گفته وی، با توجه به منابع موجود استانی و در راستای ایجاد امنیت غذایی و تولید مواد غذایی کافی، مغذی و با کیفیت و موثر در سلامت جامعه اهداف این بخش ترسیم و سیاست گذاری می‌شود.

دیانتی رفتار‌های به زراعی را از ضروریات استان برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه ضروری اعلام کرد و گفت: توسعه گلخانه‌ها در راستای این هدف و صیانت از محیط زیست و در مسیر مدیریت غذایی در پی افزایش جمعیت و نیاز به افزایش تولید بوده است.

وی با بیان اینکه محدودیت منابع اجازه توسعه اراضی در عرصه‌های باز را نمی‌دهد، افزود: برای اینکه بتوان با روش‌های نوین آبیاری با مصرف آب کم تولید افزایش یابد باید تولید گلخانه‌ای توسعه یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.