دستگیری کلاهبردار فروش خودرو در سایت شیپور در شمال شرق کشور

فردی که با وعده فروش خودرو در سایت شیپور از تعداد ۱۲ شهروندان مازندرانی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعه چند شهروند مازندرانی به پلیس فتا و اعلام این که فردی کلاهبردار با ترفند‌های متقلبانه در پوشش فروش خودرو از طریق سایت شیپور مبالغی را از آنان کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

او با بیان اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد، از افراد زیادی با شیوه و شگرد مشابه و دریافت مبلغ واریزی ارزانتر ازقیمت بازار درسایت شیپور کلاهبرداری شده است، افزود: ماموران پلیس فتا پس از اقدامات فنی و تخصصی متهمان این پروند‌ها را شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مرجع قضائی متهم را درشمال شرق کشور دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شده با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیرمجاز از حساب ۱۲ شهروندان مازندرانی در پوشش فروش خودرو در سایت شیپور اعتراف کرده ومبالغ کلاهبرداری شده ازهموطنان تا این لحظه ۲.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بر آورد گردید، کل این مبلغ را بصورت گسترده درحوزه خرید وفروش سکه پارسیان، تلفن همراه را داشته است.

سرهنگ خورشاد افزود: اغلب شهروندان قبل از بررسی اصالت کالا و هویت فروشنده اقدام به خرید کالا می‌کنند و ناآگاهانه وارد یک معامله بی اساس می‌شوند در حالیکه باید در نظر داشت، تعداد مخاطبان یک صفحه اجتماعی، دلیل بر مجوز، صحت و ارائه خدمات توسط مدیر آن صفحه و یا کانال نمی‌باشد، زیرا افراد سودجو این فضا را به عنوان مکانی مناسب جهت انجام اعمال مجرمانه خود انتخاب می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار