تالار «ماه هشتم» در موزه ملک افتتاح شد

تالار موزه‌ای «ماه هشتم» با نمایش گزیده آثار مرتبط با حضرت امام رضا علیه‌السلام در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

تالار موزه‌ای «ماه هشتم» با نمایش گزیده آثار مرتبط با حضرت امام رضا علیه‌السلام در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت دهه کرامت گشایش یافت.

این تالار موزه‌ای گزیده‌ای از آثار تاریخی این گنجینه را دربرمی‌گیرد. سکه ولایت‌عهدی حضرت امام رضا علیه‌السلام، تمبر‌ها و سکه‌های یادبود در پاس‌داشت جایگاه آن امام هُمام، نسخه‌های خطی در پیوند با حضرت ثامن‌الحجج (ع) همچون «زیارت»، «الدعاء»، «عیون اخبار الرضا علیه‌السلام»، تابلوی نقاشی قهوه‌خانه‌ای «حدیث سلسله الذهب» از آثار به نمایش‌درآمده تالار موزه‌ای «ماه هشتم»‌اند.

بخشی از این نمایشگاه به جریان سفر حضرت امام رضا علیه‌السلام از مدینه به مرو اختصاص دارد. دوستداران تاریخ و فرهنگ در این بخش می‌توانند آگاهی‌های سودمند تاریخی از مسیر سفر ایشان و قدم‌گاه‌های آن حضرت در شهر‌های گوناگون ایران به دست آورند.

اسناد، تصویر‌ها و آگاهی‌هایی درباره پیوند و ارادت حاج حسین آقا ملک به بارگاه حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام، ارایه نمایش زیارت آنلاین و فیلم‌های مستند با موضوع زیارت و هجرت امام رضا علیه‌السلام به همراه نمایش اسناد و تومار موقوفه‌های آستان قدس رضوی در کنار تابلو‌های خوش‌نویسی با موضوع عالم آل محمد علیه‌السلام، از دیگر بخش‌های این تالار نوبنیاد موزه‌ای به شمار می‌آید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار